úterý 30. května 2017

Temná labuť - Kapitola 9


Chvejúca sa, opustená v kúpeľni, Lilica skĺzla na dlážku sprchového kútu. Mala by sa obliecť, vypochodovať zo spálne, a poučiť kráľa Targonov o jeho chybách.
Nezahrávaj sa so mnou, inak umrieš krutou smrťou.
Ale ona bola celá rozboľavená, a zatiaľ čo po nej stále stekala horúca voda, akoby ju od hlavy po päty hladilo tisíc drobných dotykov, zvažovala, že si venuje orgazmus, napriek tomu, čo povedal Dallas. Alebo možno práve preto, čo povedal. Od chvíle, čo ovládla inštitút, objavovala svoje telo, no nikdy to nebolo takéto. Ako keby horela zaživa – a jej sa to páčilo.

Mala povedať Dallasovi nie, mala mu dovoliť, aby sa ponoril ešte hlbšie to zvieracieho stavu, ale bola popálená od stretnutia s Trinity. A potom si vyzliekol košeľu a vystavil na obdiv všetky tie svoje chutné svaly. A svoje tetovania! Mal tri. Strom života, ktorý sa mu tiahol na oboch stranách hrudného koša, pár očí na oboch chodidlách a jej absolútne najobľúbenejšie, skupina nôt nad jeho srdcom.
Horúčava v nej zničila zdržanlivosť.
Kašľať na Dallas a kašľať na jeho následky. Rýchlo sa vyniesla k vyvrcholeniu, ale och, nebolo to také uspokojujúce ako dúfala, znova zostala zmätená, či vôbec zažila vyvrcholenie. Dallas by jej povedal, že nezažila. A možno by mal pravdu. Stále bola rozboľavená. Stále cítila potrebu.
Neistými nohami nakoniec vystúpila zo sprchy. Zatiaľ čo jej chladný vzduch bozkával mokrú pokožku, prehrabávala sa Dallasovým šatníkom, potom si obliekla tričko s krátkym rukávom, boxerky a tepláky. Ak sa bude sťažovať, že si požičala jeho veci, zrejme mu odtrhne hlavu.
Ak si ma chceš udržať, buď pripravený sa o mňa postarať!
Mala by sa postarať... sama o seba?
To je jedno. Zaplietla si vlasy a s túžbou niečo zničiť, roztrhala ďalšiu Dallasovu košeľu, aby si urobila mašľu. Rýchle prehľadanie miestnosti kvôli zbrani sa ukázalo ako neplodné, nie, že by ju to prekvapilo. Nevadí. Stále mala svoj dôvtip a svoje schopnosti. Dallas ju ničím nenadopoval. Zabudol alebo sa rozhodol jej veriť? Nebol typom človeka, ktorý na čokoľvek zabúdal. A tiež nebol typom, ktorý by veril hocikomu, okrem úzkemu kruhu vyvolených priateľov.
Nevadilo mu, že prostredníctvom ich spojenia mohla počuť všetko, o čom hovoril s Devynom? Ale na druhej strane, existovalo aj tretie riešenie, uvedomila si. Tým, že by znegoval jej schopnosti, znegoval by aj svoje. Takže, jedna nula pre Lilicu. Nakoniec bolo to ich puto dobrý nápad.
„Lilica!“ Dallasov rev sa ozýval v spálni, a ich, páni, nikdy ho nepočula takého naštvaného. Čo urobila tentoraz? A prečo jej chýbala jeho prezývka, ktorú jej venoval? Lily.
„Lilica! Poď sem.“ Teraz znel bližšie, zrejme mieril jej smerom.
Pekne popros, Arkadiánec. Krikom sa nedosiahneš nikam rýchlo.
Ticho.
Prestaň rozprávať v mojej hlave.
Prečo sem neprídeš a neprinútiš ma?
Počkať. Nechcela, aby sem prišiel a vytiahol ju odtiaľto, takže sa rozhodla, pre tentokrát, že keď bude Dallas kričať... dostane to, čo chce.
Kašli na to. Už idem.
S hlavou vysoko vystrčenou vykročila zo spálne rýchlosťou storočnej ženy s chodítkom a poškodeným bedrovým kĺbom. Nevpochodoval za ňou, ale zostal stáť niekoľko krokov od nej, z jeho tela vyžarovalo napätie, jeho svaly stiahnuté.
„Čo?“ vyštekla.
Jeho pohľad na ňu chrlil oheň. „Stretla si sa s Trinity,“ vyštekol na oplátku.
Jasné. On o tom nevedel. Jej krátke stretnutie s Trinity nebolo v popredí jej mysle, zatiaľ čo boli... inak zaneprázdnení.
Pretože nebola pripravená hovoriť o svojom stretnutí so svojou sestrou – a jej ďalším odmietnutím – prezerala si jeho byt. V obývacej izbe bol nábytok rovnako mužský ako ten v spálni: pohovka, dve sklápacie kreslá, konferenčný stolík, a dva bočné stolíky boli čierne a opotrebované.
Devyn ju pozdravil posmešným úškrnom. Sedel v jednom z kresiel, ktoré vyzerali akoby boli vyrobené z pravej kože. Koža bola rovnako drahá ako voda. V ruke držal pohár s jantárovou tekutinou, rovnaká farba ako jeho oči, a ako si odpíjal, ľadové kocky o seba zacinkali. Skutočné ľadové kocky, vyrobené z vody, a nie mrazené kocky umelej vody.
My sme bohatí!
„Ja som bohatý.“ Dallas si stisol koreň svojho nosa. „Devyn investoval moje peniaze. Bez môjho súhlasu. Jednu noc som išiel spať iba s pár tisíckami dolárov a nasledujúce ráno som sa prebudil s miliónmi.“
„Stále čakám na poďakovanie,“ zamrmlal Devyn.
Ignorovala ho, hovoriac k Dallasovi: „Nuž. Hneď ako sa naše puto prelomí, beriem si polovicu tvojho majetku.“
„Aké puto?“ opýtal sa Devyn.
Znova ho ignorovala. Venovala Dallosovi ľútostivý pohľad. „Alimenty budú sviňa, ale bohužiaľ.“
Zamračil sa na ňu a precedil cez zuby jediné slovo: „Trinity.“
„Ako si zistil... kašli na to,“ povedala. „Viem to uhádnuť. John volal Devynovi.“
„Mala si mu to povedať sama,“ odpovedal, a ukázal na ňu prstom.
Založila si ruky v bok. „Myslím, že to je tá najhlúpejšia vec, ktorú si kedy povedal. Uvažuj. Máš v pláne juj ublížiť. Prečo by som ti o nej mala niekedy niečo povedať?“
„Mohla ťa nakaziť a ty si mohla nakaziť mňa.“
„Nenakazila ma a ja som nenakazila teba. Ale chce ťa nakaziť.“ To priznanie jej uniklo skôr, než mohla zvážiť klady a zápory toho, keď mu to povie. „A než po nej pôjdeš s celým arzenálom zbraní, vedz, že ja ju od toho odhovorím.“ Lilica musela veriť, že sestra, ktorú milovala, bola pochovaná pod hnevom, pocitom odmietnutia a smädom po moci.
Dallasova tvár zmäkla, keď skrátil vzdialenosť medzi nimi a vzal do svojich veľkých drsných dlaní Lilicinu tvár. „Je mi strašne ľúto, že ti ublížila, srdiečko.“
Žalúdok sa jej prevrátil a hoci túžila vtlačiť sa do jeho dotyku, odstúpila, prerušiac tak kontakt. Nemôže si dovoliť potrebovať ho. „Nikdy to s ňou nevzdám. Ak by si ju poznal ako ja...“ Oči sa jej rozšírili. On ju mohol poznať. Prehrabávala sa svojimi spomienkami, sústreďujúc sa na tie, ktoré sa týkali Trinity, keď bola tou najlepšou, a pretlačila ich cez ich spojenie do Dallasovej mysle.
„Prestaň s tým.“ Zakrútil hlavou. „Proste prestaň.“
Devyn sa zodvihol z kresla a postavil sa na nohy. „Čo mu to robíš?“
Dallas namieril prst na svojho priateľa. „Ani nemysli na to, že jej ublížiš. Je pod mojou ochranou.“
Targon prekvapene zažmurkal a potom nevinne zodvihol dlane do vzduchu. „Mal som na mysli prinútiť ju ubližovať si sama. To je veľký rozdiel. Obrovský.“
Nehľadaj v Dallsových slovách viac, než tam je, pripomínala si. Tým, že ma ochraňuje, ochraňuje sám seba.
Zachytil jej myšlienky a zamračil sa na ňu.
„Počula som dobre? Devyn a ublížiť žene?“ Krásna žena vplávala cez hlavné dvere, zakopla ich za sebou a potom sa uprene pozrela na Targona. V ruke držala podnos so dobrotami. „Ospravedlň sa jej. Ihneď!“
„Kvôli tebe, láska? Čokoľvek.“ Devyn poslal žene vzdušný bozk. Potom sa otočil k Lilici: „Je mi veľmi ľúto, že si ma prinútila konať proti tebe. Myslím to úprimne, zo srdca.“
Žena vycerila zuby, odhaliac tak ostré biele tesáky. Bola to upírka. Jedna z prvých mimozemských rás, ktoré sa ukázali pozemšťanom. Pijavice teraz žili pod zemou a len veľmi zriedka sa vynorili na zemský povrch. Zabublalo v nej vzrušenie. Vzhľadom k tomu, že Lilica mala v sebe upírsku DNA, veľmi rada by si pokecala.
Devyn venoval upírke svoj najzničujúcejší úsmev. „Vedela si o mojej povesti zlého chlapca skôr, než si si ma vzala, miláčik.“
Vzala?
„Lilica, zoznám sa s Bride McKellsovou. Devynovou ženou,“ prehovoril Dallas. „Bride, zoznám sa s Lilicou, mojou-“
„Vojnovým zajatcom,“ prerušila ho Lilica, než ju mohol nazvať niečím horším. Dallas stuhol.
„Jej meno je Bride Targonová,“ opravil Devyn.
„Stačí Bride,“ ozvala sa spomínaná žena. „Rada ťa spoznávam, Lilica.“
Prúdila z nej vôňa ruží, heucheru a zemolezu, a keď sa Lilica zhlboka nadýchla tej vône – vždy mala vône rada –, vrazil do nej pocit dôvernosti, ako keby sa dívala na jednu zo svojich sestier. Začala si prezerať Bride intenzívnejšie. Upírka mala uhľovočierne vlasy, ako Lilica, a oči smaragdovej farby. Ako Jade. Jej bledá pokožka mala zdravý, ružový nádych... ako Trinity. Pery mala krvavoružové ako Lilica.
Vedci v inštitúte nemohli použiť DNA tejto ženy... alebo mohli? Aká bola pravdepodobnosť? Ale... odstráňte vrstvy náhody a zostane vám zvláštny druh zmyslu. Pretože upíri sa objavovali na povrchu tak zriedka – a nikto v inštitúte nebol dosť odvážny, aby išiel za nimi pod zem – vedci by boli chytili prvého, na ktorého by narazili.
Dallas stuhol, keď sa díval z Lilice na Bride, a potom späť. Zahrešiac, rukou si prešiel po tvári. Prečítal si Lilicine myšlienky – ale čo bolo horšie, veril jej podozreniam.
„V inštitúte vedci použili DNA zo zajatcov, aby vytvorili Lilicu,“ povedal Devynovi. „Ty sám si mi povedal, že tam Bride bola väznená celé mesiace.“
Devyn sa zasmial, no napriek tomu nevyzeral byť pobavený. „To, čo navrhuješ, je smiešne.“
„Vážne?“ Dallas si pomasíroval zátylok. „Našiel si to laboratórium iba vďaka spomienkam Bride.“
Bride vyprchala farba z líc, a sústredila sa na Lilicu. „Vážne si z laboratória?“
„Narodila som sa tam,“ povedala jemne. „Spolu s mojimi sestrami – Jade... a Trinity.“ Dallas znova zahrešil a tentoraz sa k nemu pridal aj Devyn.
„Bola som decko. Nemala som viac než osem rokov. Nemôžem byť tým, čo si myslíš, že som... chcem povedať, to by zo mňa robilo tvoju matku, a ja-“ Bezmocne sa pozrela na svojho manžela. „Však?“
Okamžite vyrazil do akcie, vzal podnos z jej trasúceho sa zovretia, položil ho na konferenčný stolík a potom si ju pritiahol do svojho náručia – ochranársky, majetnícky a nežne zároveň. Po prvý raz od ich zoznámenia dokázala Lilica uhádnuť, ako si ten krutý násilník získal srdce tej upírky.
Lilica prehltla na prázdno. „Ak... ak je to pravda, si jednou z dvadsiatich ôsmych rodičov. Dvadsať tri mimozemšťanov a päť ľudí.“
„Keď som bol v laboratóriu,“ ozval sa Devyn, „Nenašiel som žiadne písomné záznamy, ani záznamy z počítačov.“
„Ukryli sme ich.“ Vychrlila súradnice, kam sa mal pozrieť. Nebol dôvod ukrývať tie údaje v tajnosti, hoci by ho rada mučila, nedokázala by ukryť tie informácie pred Dallasom.
Devyn prikývol na znak vďaky. „Ráno budem mať odpovede, miláčik.“
Potrebujúc nejaké rozptýlenie, Lilica si nabrala za hrsť dobrôt z podnosu. Jednohubky voňali ako... nedokázala identifikovať tú vôňu, len vedela, že sa jej páčila a ústa jej zvlhli.
„Krab,“ zamrmlal Dallas.
Pátrala vo svojej mysli, ale na nič neprišla. „To slovo nepoznám.“
„Morské plody.“
Zmätene pokrčila čelo. „Morské živočíchy boli vyhubené počas vojny, keď boli kontaminované oceány.“ Možno nežila na tomto svete, ale študovala jeho turbulentnú históriu.
„Niektorí ľudia,“ ozval sa Dallas, ukážuc palcom na Devyna, „majú súkromné skrýše.“
Lilica sa zahryzla do vrcholčeku koláčika a s potešením zastonala. Úžasné! „Rozhodla som sa, že si nechám tvojich priateľov, keď sa rozvedieme.“
Dallas si ukradol jednu jednohubku a hodil si ju do úst skôr, než ho mohla zabiť. Moje! Sledovala jeho ústa, zatiaľ čo prežúval, úplne očarená. Keď prehltol, ich pohľady sa stretli a uzamkli do seba, zaiskrilo medzi nimi vedomie. Vzduch zhustol a náhle sa jej v miestnosti ťažko dýchalo. Čo bolo zrejme dobré. Jeho vôňa sa zmiešala s jej vlastnou, vytvoriac tak vôňu takú mocnú, takú vzrušujúcu, že takmer skočila do jeho náručia, aby mu strhala oblečenie.
Ak sa jej čoskoro nepodarí položiť na neho ruky... ak on nepoloží ruky na ňu... svoje prsty do nej...
Zomriem.
Jeho prsty sa tak odlišovali od jej vlastných. Boli hrubšie a drsnejšie. Keď prostredníctvom nich vyvrcholí, nebude mať žiadne pochybnosti.
„Áno. Budeš to vedieť presne.“ Zreničky sa mu rozšírili, čierna pohltila tie ľadové dúhovky, ako keby ju chcel zhodiť na zem, vyzliecť ju, a preniknúť do nej jediným prírazom, tak ako to sľúbil v kúpeľni. Ako keby ju chcel naplniť, privlastniť si ju, označiť ju. Ovládať ju. Ako keby si ju chcel brať znova a znova, ale až po tom, čo by ho prosila, aby jej dal viac a viac.
„Nikdy ťa nebudem prosiť,“ zašepkala.
„Och, srdiečko. Myslím, že obaja budeme prosiť.“
Chvenie sa znova vrátilo. Počuť, že tento muž ju bude prosiť... to bol upokojujúci balzam na každé odmietnutie, ktoré kedy zažila.
Nie. Nie! Nepodľahne svojim túžbam, nepodvolí sa svojim zvieracím pudom. Znova už nie. Myslela si, že sex s ním bola odpoveď na jej problémy. Naveky spútaný, vybral by si záchranu Trinity. Ale musel existovať aj iný spôsob. Spôsob, ktorým by mohla aj prežiť.
Pod okom mu šklbol sval, odstúpil od nej. Ako chladná realita ochladila jej túžbu, jedna z jeho myšlienok naplnila jej myseľ. Také skazené dievča, moja Lily.
Jeho Lily. Jeho.
Srdce sa jej rozbúšilo v nebezpečnom rytme.
„Páni. Je tu ešte niekomu teplo?“ opýtala sa Bride s roztraseným smiechom. „Mám pocit, akoby som naživo sledovala porno.“
Dallas ju ignoroval, precedil smerom k Lilice: „Môžeš zjesť všetky krabie jednohubky, ak chceš... ak nám povieš, kde nájdeme Trinity.“
Hlboko v hrudi jej rozhorel hnev. Každá interakcia sa vždy vrátila k jej sestre, však? „Neviem, kde je, a to je pravda. A ak sa John pokúsi prinútiť Jade nájsť ju znova, ja-“
„John by to neurobil. Nechce, aby bola Jade znova v blízkosti Trinity a ani nám nedovolí sa k nej priblížiť.“
Nuž. Niektorí ochrancovia vedia, ako si majú robiť svoju prácu.
Dallas sa na ňu nahnevane pozrel. Opätovala mu pohľad. Toto je snáď nočná mora! Musela udržať A.I.R. od Trinity, ale momentálne sa Lilica nedokázala prekopať cez súčasný chladný zovňajšok k srdcu Trinity.
„Je to parazit.“ Z hlasu mu stekal odpor. „Nie je to dievča, ktoré si kedysi poznala.“
Trinity povedala to isté. „Stále je to moja sestra.“ Cez ich puto vyslala spomienku, v ktorej Trinity vzala na seba výprask namiesto nej.
Stuhol, potom jej vzal z ruky zvyšné krabie jednohubky a zodvihol podnos. „Tieto sú z homára a lososa a sú lepšie než krabie.“
„Nikdy som nejedla homára alebo lososa.“ Ústa jej okamžite zvlhli. Musím ich mať! „Daj mi ich. Hneď.“
„Prepáč. Budeš si o ne musieť napísať Santovi.“ Odpochodoval do kuchyne a zvyšok podnosu vyhodil do koša.
On... nie! Bol horší než Devyn.
„V poriadku. Vyhral si. Pomôžem ti nájsť ju, ale nie kvôli tvojim sprostým jednohubkám. Môžeš si ich strčiť do zadku! Mám v pláne ju zachrániť skôr než ju chytíš.“
„To je škoda, srdiečko. Mám v pláne ju chytiť skôr, než ju ty zachrániš.“
Samozrejme, že to bol jeho plán.
Koketne zamávala mihalnicami, sladko a vyzývavo, taká naštvaná, že túžila po mužovi, ktorý bol taký odhodlaný ublížiť jej rodine. Po mužovi, ktorý nebol ochotný dať jej šancu. Len jednu jedinú.

„Potom budeme musieť vydržať a zistiť, kto vyhrá,“ odpovedala mu. „No nie?“

15 komentářů:

 1. Dakujem za pokracovanie. GabiM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, ja som Theresa Williams Po dlhoročnom vzťahu s Andersonom sa rozišiel so mnou, urobil som všetko možné, aby som ho priviedol späť, ale všetko bolo zbytočné, chcel som ho späť tak veľa kvôli láske, ktorú mám pre neho, Prosila som ho so všetkým, urobila som sľuby, ale odmietol. Vysvetlil som svojmu problému svojmu priateľovi a navrhla, že by som radšej mal kontaktovať kúzelníka, ktorý by mi mohol pomôcť, aby som mu dal kúzlo, aby som ho priviedol späť, ale ja som druh, ktorý nikdy neveril v kúzlo, nemal som inú možnosť než to skúsiť, ja Poslal kúzelník a povedal mi, že nie je žiadny problém, že všetko bude v poriadku pred tromi dňami, že môj ex sa vráti ku mne pred troma dňami, on dal kúzlo a prekvapivo druhý deň, to bolo okolo štyridsať hodín. Môj ex mi volal, bol som tak prekvapený, odpovedal som na volanie a všetko, čo povedal, bolo, že bol tak ľúto, že všetko sa stalo, že chcel, aby som sa k nemu vrátil, že ma tak veľmi miluje. Bola som taká šťastná a išla k nemu, a tak sme začali šťastne žiť spolu. Odvtedy som sľuboval, že každý, koho viem, že má problém so vzťahom, by som pomohol takejto osobe tým, že by som ju odkázal na jediného skutočného a mocného kúzelníka, ktorý mi pomohol s vlastným problémom. E-mail: drogunduspellcaster@gmail.com ho môžete poslať e-mailom, ak potrebujete jeho pomoc vo vašom vzťahu alebo inom prípade.

   1) Love Kouzla
   2) Lost Love Spells
   3) Rozvodové kúzla
   4) Manželské kúzla
   5) Viazanie pravopisu.
   6) Oddeľovacie kúzla
   7) Zakázať minulosť milenca
   8.) Chcete byť povýšený v kancelárii / loteriu
   9) chcú uspokojiť svojho milenca
   Ak máte problém s trvalým riešením, obráťte sa na tohto skvelého muža
   Prostredníctvom drogunduspellcaster@gmail.com

   Vymazat
 2. ďakujem za skvelú kapitolu a som zvedavá na pokračovanie :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Uzasne,dekuji vam.Moc me to bavi!Jste nej ��

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji za překlad a korekci !!!!!

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuji za nový překlad. Katka

  OdpovědětVymazat
 6. Srdečná vďaka za preklad i korektúru...:-);-)

  OdpovědětVymazat
 7. Je to uzasna kniha! Moc dekuji:-)

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj, ja som Theresa Williams Po dlhoročnom vzťahu s Andersonom sa rozišiel so mnou, urobil som všetko možné, aby som ho priviedol späť, ale všetko bolo zbytočné, chcel som ho späť tak veľa kvôli láske, ktorú mám pre neho, Prosila som ho so všetkým, urobila som sľuby, ale odmietol. Vysvetlil som svojmu problému svojmu priateľovi a navrhla, že by som radšej mal kontaktovať kúzelníka, ktorý by mi mohol pomôcť, aby som mu dal kúzlo, aby som ho priviedol späť, ale ja som druh, ktorý nikdy neveril v kúzlo, nemal som inú možnosť než to skúsiť, ja Poslal kúzelník a povedal mi, že nie je žiadny problém, že všetko bude v poriadku pred tromi dňami, že môj ex sa vráti ku mne pred troma dňami, on dal kúzlo a prekvapivo druhý deň, to bolo okolo štyridsať hodín. Môj ex mi volal, bol som tak prekvapený, odpovedal som na volanie a všetko, čo povedal, bolo, že bol tak ľúto, že všetko sa stalo, že chcel, aby som sa k nemu vrátil, že ma tak veľmi miluje. Bola som taká šťastná a išla k nemu, a tak sme začali šťastne žiť spolu. Odvtedy som sľuboval, že každý, koho viem, že má problém so vzťahom, by som pomohol takejto osobe tým, že by som ju odkázal na jediného skutočného a mocného kúzelníka, ktorý mi pomohol s vlastným problémom. E-mail: drogunduspellcaster@gmail.com ho môžete poslať e-mailom, ak potrebujete jeho pomoc vo vašom vzťahu alebo inom prípade.

  1) Love Kouzla
  2) Lost Love Spells
  3) Rozvodové kúzla
  4) Manželské kúzla
  5) Viazanie pravopisu.
  6) Oddeľovacie kúzla
  7) Zakázať minulosť milenca
  8.) Chcete byť povýšený v kancelárii / loteriu
  9) chcú uspokojiť svojho milenca
  Ak máte problém s trvalým riešením, obráťte sa na tohto skvelého muža
  Prostredníctvom drogunduspellcaster@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji za skvělý překlad 🌸

  OdpovědětVymazat