pondělí 24. října 2016

Ta, kterou chceš - Kapitola 7Dane zazvonil pri dverách a čakal... takmer nervózne. Ale aspoň sa už nesprával ako idiot. Myslel, že sa bude držať od Kenny tým, že vezme iné dievča na jej pracovisko, pevne potvrdí skutočnosť, že Kenna patrila do kolónky „sestra“... že sa pohol ďalej – nič z toho sa mu nepodarilo.
Podtrhnuté, panikáril z nežných citov voči nej. Teraz to vedel a jedna jeho časť si uvedomovala, že ona nebola ako ostatné ženy, nie pre neho, a ak si nedá pozor, nájde sa v pevnom vzťahu, cítiac sa mizerne.
Ale mizerne sa cítil už teraz, tak v čom bol rozdiel?

Pohádali sa pred týždňom. Odvtedy sa len trestal v telocvični. Robil kickbox, celé hodiny búšil do boxerského vreca a behal na bežiacom páse. Nič nepomáhalo. Neustále si pripomínal jej hrdý odchod z kancelárie, nenávidiac sa, možno nenávidiac aj ju, a už nikdy nechcel znova zažiť niečo podobné. Dokonca sa pristihol ako uvažuje, čo je, dopekla, také zlé na vzťahu, ak by to znamenalo, že môže Kennu bozkávať, dotýkať sa jej, pohybovať sa v jej sladkom telíčku... a potom sa prebúdzať vedľa nej a znova ju bozkávať, dotýkať sa, a pohybovať sa v nej.
Musel to medzi nimi napraviť. Netrápilo ho, že sa správa ako jeho otec. Netrápilo ho, že má dieťa. Netrápilo ho, že nepozná meno otca. Zaujímala ho len ona.
Proste s ňou musel byť.
Dvere sa rozleteli a on musel sklonil hlavu... dole...dole... kde uvidel mini Kennu. Bola malá s vodopádom žiarivo červených vlasov a s úžasnými zelenými očami. Okrúhla, anjelská tvárička. Bolesť v jeho hrudi sa vrátila. Doparoma. Ako s ňou má hovoriť? Nepoznal jazyk princezien.
Pery v tvare srdca sa našpúlili. „Ty si cudzí a mamina povedala, že sa nesmiem rozprávať s cudzími. Mohli by sa chcieť dotýkať mojich intímnych miest a to by bolo zlé.“
Zabite ma. „Ja som tvoj... strýko Dane. A ty musíš byť Norrie.“ Jeho jediná skúsenosť s niekým v jej veku bol Daniel, a to bolo už pred dvoma rokmi.
Očarujúco sa na neho usmiala. „Volám sa North a viem, viem, mám rovnaké meno ako decko toho rapera, ale moja maminka hovorí, že som jej Polárka a vždy jej pomôžem nájsť cestu domov, ale keď som bola bábätko, mala som problémy s niektorými písmenkami, pretože bábätká sú hlúpe, a volala som samú seba Norrie, a teraz ma tak volajú všetci.“
Slová sa z nej rinuli a Dane tam iba dokázal stáť, zvláštne... ňou unesený. Nie. Nebol unesený. Ani náhodou. Nezapletiem sa s ňou. Bude s Kennou, ak ho bude chcieť, ale bude si držať odstup od decka. „Rád by som hovoril s tvojou matkou.“
„Norrie Isabelle Star.“ Žena okolo dvadsiatky s špinavo blond vlasmi sa objavila za dievčaťom. „Tvoja mama ma zabije v spánku, ak zistí, že som ťa nechala otvoriť samú dvere. Vďaka.“ Oči farby námorníckej modrej sa sústredili na neho. „Hej, ja viem, kto si.“
„Bohužiaľ, ja nemôžem povedať to isté.“ Aj keď si na ňu spomínal zo zásnubného večierku.
„Som Jessie Kay, jedna z Kenniných spolubývajúcich.“
„Strýko Dane nie je cudzí,“ povedala Norrie Jessie Kay. „Myslíš, že by si dala obedečeru?“
Obedečeru?
Jessie Kay si prezrela od hlavy po päty, hovoriac: „Obedečera je spojenie obedu a večere. Príliš neskoro na obec, príliš skoro na večeru. Už je podaná žiadosť na patentovom úrade. Teraz, čo tu robíš?“
„Strýko Dane nám navarí,“ vyhlásila Norrie.
Hm, to nikdy. „Je tu Kenna?“ opýtal sa, sústrediac sa na Jessie Kay.
„Musela ísť do školy a pohovoriť si s učiteľom,“ vyhŕkla Norrie, „pretože je dôležité komunizovať otvorene, aj keď protivníkoví ľudia neodpovedajú na tisíc tvojich emailov.“
„Komunikovať,“ opravovala Jessie Kay. „Protivní.“
Norrie rozhodila rukami. „To som povedala. Rozhodne.“ Pretočila očami, a Dane musel bojovať so smiechom. Vážne nie som unesený. „Mamina sa vráti o tretej, sľúbila to, a potom sa pôjdeme hrať so šteniatkami Sary Lambert. Sara nemala šteniatka, pretože jej nikdy nedal špeciálne semienko, a je príliš malá, ale jej pes Muffin mal šteniatka. Ale ja nemôžem mať jedno, pretože-“
„Krpec,“ ozvala sa Jessie Kay, krútiac hlavou, „musíš sa naučiť, kedy prestať rozprávať.“
Dobrá rada. „Vrátim sa neskôr,“ povedal Dane, ustupujúc dozadu.
„Och, to teda nie.“ Jessie Kay ho zdrapla za zápästie, zastaviac ho. „Strýko Dane nám uverí našu obedečeru.“ Dievčatko začalo poskakovať a tlieskať rukami.
„Nie. Nie, neuvarím,“ povedal.
Norrie zastala, oči sa jej naplnili slzami. „Vážne nie?“
Och... doparoma. „Uvarím?“
„Skvelé. Vy dvaja sa zabavíte. Ja budem v obývačke sledovať televízor, keby ma niekto potreboval.“ Jessie Kay na neho žmurkla a potom odišla a zložila sa na pohovku.
Čo mala za lubom?
Čo na tom záležalo? Pokúšal sa nepanikáriť. Čo ak by sa to decko rozrevalo? Čo by mal urobiť? A v akom veku vlastne deti prestávali nosiť plienky?
Toto bude katastrofa.
„Poďme,“ ozvalo sa dievča a vzala ho za ruku. Jej ruka bola malá, jemná. Viedla ho do kuchyne, pohybujúc sa tak rýchlo, že si nestihol ani poriadne prezrieť svoje okolie. Ale ten letmý pohľad stačil. Domov bol maličký a trochu zničený, so starým náterom na stenách a s dierami v koberci. Nábytok poškrabaný.
Kenna a jej spolubývajúce očividne robili čo mohli, aby urobili toto miesto atraktívne ako len bolo možné, pretože všade bolo cítiť ženskú ruku. Plátenná látka na lampe. Váza plná čerstvých kvetov. Miska s ovocím. Ružová deka prehodená cez operadlo pohovky. Norrie sa posadila za linku zo žltého laminátu a založila si ruky, trpezlivo čakajúc. Uvoľnil sa, keď si uvedomil, že otvorený koncept domu umožňoval Jessie Kay priamy výhľad na dieťa.
„Na čo máš chuť?“ opýtal sa.
Založila si prameň svojich červených vlasov za ucho. „Vieš urobiť syrovú pizzu?“
Pozrel sa do chladničky, ale okrem galónu mlieka, bochníku chleba, poháru s arašidovým maslom a možno desať tisíc balení syra, nič nevidel. Žiadna rajčinová omáčka. Žiadne predpripravené cesto. Mraznička obsahovala škatule s pizzou, pripravenou na rozmrazenie, ale nevyzerali vábne.
„Čo keby som nejakú objednal?“ navrhol.
„To je ešte lepšie. Číslo je na stene.“ Objednal pizzu a hoci pizzéria Tomato Shack nemala donáškovú službu, ponúkol tínedžerovi na druhej strane linky dvesto dolárov, všetku hotovosť, ktorú mal momentálne v peňaženke, aby pizzu priniesol. Zatiaľ čo čakal, prechádzal sa v kuchyni, prezeral si poloprázdne skrinky, doťahoval uvoľnené rúčky na dvierkach, opravil hlavné svetlo na sporáku, spolu so škrípajúcimi dverami na rúre, a postaral sa aj o tečúce trubky pod umývadlom. Medzi ním a Norrie panovalo trochu nepríjemné ticho, ale bolo to lepšie než rozhovor.
Samozrejme, ona nevydržala byť ticho. „Moja mama hovorí, že nepotrebujeme muža, aby urobil veci za nás, pretože sme múdre a schopné, a ja jej verím, aj keď Sarina mama hovorí, že muži sa narodili, aby boli našimi otrokmi, len sa musíme naučiť, ako ich zvládnuť.“
„Sarina mama je idiot.“
Norrie zalapala po dychu. „Ty si povedal I-slovo.“
„To je zlé?“
„Veľmi zlé. Za to je domáce väzenie na mesiac.“
Skvelé. „Možno by si nemusela povedať tvojej mame, že som to povedal.“
„Nepoviem. Pretože to počula sama. Mami! Si doma!“

***

Kenna chytila dcéru do náručia, zatiaľ čo Dane zahrešil a zodvihol hlavu spod umývadla. Vlasy mal rozstrapatené sexy spôsobom a po líci mu stekal prameň oleja. Všetky dievčenské časti jej tela so syčaním okamžite ožili. Bol tu! A predvádzal tu živé dievčenské porno osobne – zatiaľ čo robil domáce práce!
„Nečakala som, že uvidím teba,“ povedala Daneovi.
„Idem do svojej izby,“ zvolala Jessie Kay. „Urobte mi láskavosť a hádajte sa dosť hlasno, aby som vás bez námahy počula.“
„Ak chceš počúvať,“ zavolala Kenna späť, „tak zostaň v obývačke.“
„Vieš, že nie som tak drzá.“
„O čom sa budeme hádať?“ opýtala sa Norrie. „Že strýko Dane povedal slovo na I?“
Potiahol prstom za golier a ignoroval dievčatko. „Chcel som s tebou hovoriť,“ povedal Kenne, vyzerajúc pritom nervóznejšie, než ho kedy Kenna videla. Kenna si uvedomila, že nebola naštvaná, že sa predstavil Norrie. Vzájomné predstavenie by sa bolo udialo skôr či neskôr, vzhľadom na nadchádzajúcu svadbu. Ale... myslela, že v tom bolo niečo viac. Že chcela vidieť jeho so svojou dcérou... aby videla, ako tí dvaja spolu vychádzajú.
Odpoveď: nie veľmi dobre. Nedokázal sa tomu dievčatku ani len pozrieť do očí.
Zazvonil zvonec a zachránil ju tak vymýšľaním si odpovede. Hovoriť... o čom? Už povedali všetko, čo museli.
„Pizza!“ Norrie sa jej vykrútila z náručia.
Pizza?
Dane zodvihol prst a náhlil sa ku dverám. Vrátil sa – aké prekvapujúce – s pizzou.
„Tomato Shack už doručuje objednávky?“ opýtala sa Kenna.
„Keď ich správne motivuješ,“ zamrmlal.
Čiže peniaze.
Zatiaľ čo jedli, Norrie bavila Danea príbehmi o sponkách do vlasov, o psích hovienkach a o dôvodoch, prečo tie úžasné jednorožce musia byť skutočné. Kenna počula už tie príbehy a púšťala ich jedným uchom dnu a druhým von, predstierajúc, že Dane nie je v miestnosti, vyzerajúc na zožratie.
„Už môžeme ísť?“ opýtala sa Norrie.
Nemusela sa pýtať, kam tak dychtivo chcelo dievčatko ísť. K Sáre domov, pozrieť sa na šteniatka. Kenna sa toho desila. Norrie bude jedno chcieť a prosiť a Kenna jej bude musieť povedať nie – zakaždým nie – pretože si nemohli dovoliť kŕmiť psa. Nehovoriac o tom, že boli len zriedka doma.
„Najprv sa choď umyť.“ Norrie odbehla. „Nemám na mysli, že si strčíš ruky pod vodu,“ zvolala Kenna. „Použi mydlo a umy si aj zuby.“
„Ale no ták! Nie som baktériová farma!“
„Je... jedinečná,“ ozval sa Dane.
„Tým najlepším možným spôsobom,“ vyštekla Kenna.
Zodvihol dlane do vzduchu. „Ja viem. Nehovoril som opak.“ Usadilo sa medzi nimi nepríjemné ticho. „Takže... dokázala si obnoviť otvorenú komunikáciu so svojím učiteľom?“ opýtal sa.
Na chvíľu zatvorila oči, uvažujúc, čo mu Norrie povedala. Ale odpoveď už poznala, však? Vedela, že Norrie mu povedala všetko. „Áno a nie. Zistila som, že som bola vyhodená zo školy, takže všetka práca, ktorú som urobila, bola stratou času.“ Bola to trpkosť v jej tóne? Zrejme. Nebola to jej chyba, že finančná pomoc neprišla na čas.
„Prečo ťa vyhodili?“
Neochotná odpovedať, odbila tú otázku. „O čom si so mnou chcel hovoriť?“ Potom pokračovala: „Než na to odpovieš, mala by som ťa zrejme varovať, že som vystresovaná a unavená a nie práve v najlepšej nálade. Možno by bolo lepšie tento rozhovor odložiť, ak sa necítiš pripravený na hádku.“
„Prijmi jej ponuku,“ zvolala Jessie Kay cez stenu. „Je drsná, keď je v strese.“
Kenna nabúchala na stenu, kričiac: „Nikto sa ťa nepýta na názor, tak sklapni!“
Jessie Kay triumfálnej odpovedala: „Vidíš!“
„Nebudeme sa hádať,“ povedal Dane, jeho hlas mäkký, ale pevný. „Prišiel som sa ospravedlniť.“
Kenna zastonala. „Už zase.“
„Áno, zase. Urobil som ďalšiu chybu a dúfam, že mi odpustíš tak ľahko ako minule.“ Vošiel si rukou do vlasov. „Priťahovala si ma, Kenna – stále ma priťahuješ. Zasiahlo ma to nesprávnym spôsobom a reagoval som chabo. Skúšal som sa to zastaviť a je mi to ľúto.“
Výbuch úprimnosti ju takmer zničil. Preglgla. Načiahol sa, potom ruku stiahol späť, potom sa znova načiahol, tentoraz ju vzal za ruku. „Poď so mnou von.“
Myslí tým... na rande?
Jej prvým inštinktom bolo vykríknuť „áno, áno, tisíc ráz áno!“ A takmer to urobila. Predstava, že s ním ide na večeru, že je tou ženou, ktorá sedí oproti nemu, namiesto toho, aby ho obsluhovala... že je to ona, na koho sa bude túžobne pozerať, že ju odprevadí ku dverám, pobozká ju... vzrušilo ju to do morku kostí. Ale čo by sa stalo potom?
Mali by spolu sex?
 A potom čo?
Ďalej by sa schádzali?
Alebo by ju založil do svojho kolobehu žien?
Začala by ho neznášať kvôli jeho neschopnosti zaviazať sa?
„Možno sa budem za toto neskôr nenávidieť,“ povedala, vyberúc si tiež úprimnosť, „ale budem musieť odmietnuť tvoju ponuku. Súhlasili sme, že budeme priatelia, a ja by som v tom chcela pokračovať.“
Odhodlaný, pritiahol svoju stoličku okolo stola, bližšie k nej, bez toho, aby pustil jej ruku. „Ja nechcem byť tvojím priateľom, Kenna. Chcem byť viac.“
V hrdle jej narástla hrča. Neschopná prehovoriť, zakrútila hlavou.
„Prečo?“ naliehal. „Pretože som hajzel?“
„To si. Niekedy. Ale to nie je ono.“ Urob to. Povedz mu to. Prehltla a povedala: „Si zlou voľbou, Dane. Myslím tým pre mňa. Len pre mňa.“ Trhol sebou, a ona si chcela naplieskať. Jej cieľom nebolo, aby sa kvôli sebe cítil zle. „Nerozumieš tomu,“ povedala.
Sval mu mykol pod okom. „Tak mi pomôž.“
Kde začať? „Ako tínedžer som bola vyziabnutá a nikto ma nikdy nepozval von. Mojou jedinou kamoškou bola Brook Lynn a kvôli jej neschopnosti opustiť dom bez štupľov, bola proste rovnako nevítaná. Nikdy sme nechodili na párty, až dokým chlapci od Andersonovcov neusporiadali pivnú párty. Jessie Kay dostala pozvánku a my sme vykĺzli z domu, aby sme išli s ňou. Boli sme také nadšené, že sme v spoločnosti vysokoškolákov, že sme sa ponorili do víru párty. Brook Lynn v určitom bode odpadla a skončila v skrini. Ja som pila príliš veľa a skončila som v posteli s...“ stíšila svoj hlas, hanba stekala z jej nasledujúcich slov. „S troma vysokoškolákmi. S troma, Dane. Bolo to ponižujúce a sklamanie. Chyba, ktorá sa nedala vziať späť.“
Stuhol. „Bola si neplnoletá. Oni už nie. Využili ťa.“
„Šla som dobrovoľne.“
„Nebola si pri zmysloch, aby si o niečom takom rozhodovala, miláčik. A ak by som nevedel, akým peklom by to pre teba bolo, zistil by som mená tých chlapcov a-“ Zarazil sa. Zreničky mu žiarili ako obsidián od hnevu. „Povedz mi zvyšok.“
Prehltla, a pokračovala: „Keď som sa zobudila, boli tam študenti, a videli ma. Pohľad ich očí...“ zachvela sa. „Už nikdy to nechcem vidieť. Potom, samozrejme, som zistila, že som tehotná a nie len deti zo školy sa začali na mňa takto dívať. Pretože áno, hoci žijeme v spoločnosti, ktorá je zvyknutá na mladé, slobodné matky, stále ich odsudzujú. Sám vieš, že áno. Ale teraz, moja minulosť je konečne relatívne čistá, aspoň jej časť, a ja ju nechcem znova pošpiniť tým, že budem jednou z tvojich žien.“
Ticho. Tentoraz nebolo trápne, ale napäté. Hnev z neho vyprchal a stisol jej ruku. „Nenávidím to, čím si si prešla, ale páči sa mi žena, ktorou si sa stala.“ Nesúdil ju, ani ju neprestal podporovať. Sympatizoval s ňou. Staral sa. Bol treťou osobou, ktorá to urobila. Zvyšné dve osoby boli jej spolubývajúce. V očiach ju začali páliť slzy.
Naklonil sa dopredu. „Nikdy som nemal vzťah, ale na tebe je niečo, čo ma núti vyskúšať to. Nebudem sa stretávať s nikým iným, zatiaľ čo budeme spolu. A môže ísť na to pomaly. Tak pomaly ako len budeš chcieť, len ak budeme spolu. A ak sa budeš cítiť lepšie, ak sa budeme spočiatku skrývať, v poriadku. Nikto to nemusí vedieť.“
„Ja... ja...“ Nevedela, čo povedať.
Uchopil ju dlaňou za zátylok a pritiahol si ju dopredu, dokým sa ich nosy neobtierali, jeho teplý dych ovanul jej pery. „Nikdy som po nikom netúžil tak, ako túžim po tebe. Dokážem myslieť len na teba, zaujímam sa len o teba. V práci som nepoužiteľný a očividne veľký hajzel. Viac než zvyčajne. Na každého vrieskam. Nedokážem spať, sotva jem. Dívam sa na fotky zo zásnubného večierka a želám si, aby si bola so mnou.“
Nedokázala... to... spracovať.
„Ak potrebuješ čas na premyslenie, v poriadku,“ povedal. „Je to v pohode. Nikam nejdem. Tentoraz nie. Kúpil som ten ranč, aby som ti bol nablízku. Nebudem môcť po celý čas zostať, pretože pracujem v hlavnom meste, ale budem tu oveľa častejšie.“
„Napríklad... tento víkend?“
„Obzvlášť tento víkend. Piatok je štvrtého júla a nestrávil by som ho nikde inde radšej než tu.“ Jeho pohľad sa uprel na ňu. „Rád by som ťa stretol v meste na oslavách. Môžem predstierať, že si užívam ohňostroj, kým sa budem dívať na teba.“
Dokázala mu niekedy nejaká žena odolať?
„Dokonca odškrtneme ďalšiu položku z tvojho zoznamu,“ dodal, ako keby potrebovala viac presviedčania.
„Sviatok mám voľný, ale...“
Ale čo? Skoku do vody s oblečením, ktorý robila s Westom, niečo chýbalo. Smial sa a hodil po nej uterák, ale Dane by ju bol pritiahol na svoju tvrdú, širokú hruď a zohrial by ju iným spôsobom.
„Áno,“ zašepkala vzrušene. „V piatok sa s tebou stretnem.“


20 komentářů:

 1. Vdaka za pokracovanie. GabiM

  OdpovědětVymazat
 2. Moc děkuji za skvělý překlad!!!♥♥♥

  OdpovědětVymazat
 3. Vdaka za preklad a korektúru:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji. Těším se na pokračování.

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuji moc za nový překlad. Katka

  OdpovědětVymazat
 6. Dakujem za ďalšiu kapitolu:)

  OdpovědětVymazat
 7. ďakujem, ďakujem za super preklad a už sa teším na pokračovanie :o))))

  OdpovědětVymazat
 8. Ďakujem veľmi pekne za preklad:)

  OdpovědětVymazat
 9. To deco je úžasné a ták ukecané nemožno ho nemilovať😄,ďakujem skvelé

  OdpovědětVymazat
 10. Srdečná vďaka za preklad... :-);-)

  OdpovědětVymazat