čtvrtek 1. září 2016

Chůva z pekla - PrologByl jednou jeden démon,
který měl tajné přání být člověkem.
To přimělo Satana být velice, velice nešťastným.

CIRCUS MAXIMUS, Starověký Řím
Sto padesát tisíc diváků se postavilo na nohy, jásajíc, když dvoukolové vozy vyjely ze startovní brány. Každý, od nejnižšího sluhy po samotného císaře, se přidalo k ohlušujícímu potlesku. Ta pozornost, to nadšení, to očekávání: Shay si to vychutnávala, vychutnávala si každý aspekt závodů, od prachu rozbrázděného vozy k malátné senzace čiré rychlosti. Většina závodníků si uchovávala energii v prvních kolech tak, aby ji mohli vynaložit v hlavních úsecích. Bah! Pravidla byla pro smrtelníky. Plnou rychlostí vpřed!

Čtyři silní koně byli přivázáni k otěžím, které měla Shay omotané kolem zápěstí a až k jejímu pasu. Pokud by narazila, pochybovala, že by měla čas se odříznout pomocí dýky před tím, než by byla pošlapána nebo uvlečena k smrti. Ne že by se zajímala o takové nedůležité věci, jako umírání.
Shay zaklonila hlavu a zasmála se. Prach se vzedmul do vzduchu a usadil se jako pudr na jejích opálených, štíhlých pažích a jejím černém závodním oblečení. Látka kolem jejích prsou se chvěla a jen tak tak je zakrývala. Slyšela výkřiky překvapení: „Žena!“.
„Démonka, ve skutečnosti,“ zamumlala samolibě. Ne že by je to zajímalo. Muži nikdy nevypadali, že by jim to vadilo, dokud od ní nedostali, co chtěli.
Hlavně si všimnula císařova žhavého, zaujatého pohledu, zamítnula to jako menší otravu. Válečníci byli občasným rozptýlením, ano; vojevůdci také. Ale císaři? Samá okázalost a málo okolností. Nezahazovala by se s tímhle, pokud by se tedy hodně, hodně nenudila. A pochybovala, že se dnes bude nudit. Bylo toho hodně, co se musí udělat.
Mrknutí jejích očí a dva vozy se střetly. Výtečně! Oooh, a pošlapáni také. Trefa! Shay si nemohla vzpomenout, kdy se naposledy tak dobře bavila. Byla vysílána Luciferem po celém světě – tady mor, tam požár – ale ona by raději byla tady. Něco na závodění jí nutilo cítit se naživu.
Tak… skutečně.
Přikrčila se. Přestaň s těmi bláboly! Pokud by Pán Temnoty jen zachytil zmínku o její závislosti na pozemském životě, tak by rozprášil její existenci jako bota poletující popel. Řekl jí to už jednou, před mnoha staletími, když si myslel, že se potlouká kolem vesnice v době ledové, protože se jí líbilo trávit noci zachumlaná do kožešiny s jedním z lovců vesnice, Swiftem Riverem. Pán měl samozřejmě pravdu. Ze strachu z věčného vyhnanství visícího nad její hlavou skončila románek polibkem na rozloučenou a lavinou a šla si svou cestou.
Shay odstrčila bolestivou vzpomínku stranou. Její prací bylo lámat srdce a rozdělovat rodiny, a ne předstírat, že je člověk. Předstírat lásku. Obzvláště pokud byla v sázce její existence. Něco na tom, že přestane existovat, ji děsilo. Udělala by cokoli, aby se vyhnula tomuto osudu.
Vrčíc trhla Shay pěstmi do strany. Koně táhnoucí vůz vedle ní zdivočeli, táhnouc tak svého řidiče směrem ke zdi s praskáním dřeva a skřípáním kovu. Šampionův řev byl utnut. „Sbohem, Scorpusi.“ Vyhrál příliš mnoho závodů. Bylo na čase, aby šel do důchodu.
Prach stoupal z vraků, jak zbývající závodníci mířili cílovou rovinou. Shay jednoduše držela vedení. Jen jeden další závodník měl výdrž na to, aby se jí držel v patách. Aquila. Kudrnatý, nadějný šampion se zdál, že má všechno: vzhled, mládí, krásnou manželku a dítě, a celý Řím u nohou. Cítíc, že je napřed, Aquila stočil svůj pohled jejím směrem, hodnotíc tak její vůz, její koně a její techniku. Římské slunce se odráželo od jeho zpocené pokožky. Můj ty bože, ale že byl hezky svalnatý. Mohla říci podle jeho pohledu, že ji viděl jako dalšího soupeře a ne jako potencionální milenku. Pravděpodobně kvůli jeho hezké malé ženě a dítěti. Aw, byl zamilovaný. Jak jednoduše by se to dalo změnit. Ve skutečnosti ho nechá naživu, jen aby to dokázala!
Smějící se Shay popohnala své koně kupředu tak, jak později popožene Aquilu do postele. Cítíla se dnes velkoryse, dokonce ho nechá vyhrát. Co na tom záleží? Později prohraje. Vždy prohrají. Bok po boku jeli kolem poslední zatáčky. Kdo vyhraje? Kdo prohraje? V posledních dechberoucích, osvěžujících momentech ho Shay nechala, aby převzal vedení. Porazil ji o jednu délku. Aplaus davu byl bouřlivý. Měli nového šampióna!
Nádherný ve svých karmínových soutěžních barvách Aquila zářil, když přebíral svou palmovou ratolest a věnec od magistráty. Shay potřásla svými vlasy, jak seskočila ze svého vozu. Jak ho ti hloupí Římané obklopovali, vrtěla boky, když kolem něj procházela, a pohladila ho svými prsty dolů po ruce. Do jeho mysli byl vypálen skutečný obraz jí, jak vzdychá a je nahá, podřizující se každé jeho vášni. Jeho tmavé oči se zaleskly uvědoměním. Bylo dokonáno.
Pryč od Circusu, jen co vstoupila do svého stanu, za ní přišel, vysvléknul ji z jejího oblečení dřív, než se do stala k posteli. Položil ji na záda a zalehnul ji svým tělem, pumpujíc do ní s potivou, prašnou, vítěznou vitalitou. Mentálně převzala kontrolu, nutila ho si myslet, že to je ten nejlepší sex, jaký kdy měl, a že byla první v jeho srdci. Budeš mě milovat do konce světa, Aquilo.
„Do konce světa…“ vydechnul do jejího ucha.
Hloupý smrtelník.
Vchod do stanu se otevřel a vešla žena. S dítětem na boku nechala své oči přivyknout stínům a výhledu na pohybující se pánev Aquily. Pak se střetnula s pobaveným pohledem Shay.
On mě miluje. Shay umístila uvědomění do ženiny mysli. Dítě začalo popotahovat a manželka odešla.
Shay se přemístila – přesně v ten moment, kdy Aqula vyvrcholil. Vyvrcholil na prázdnou postel, nevěděl, co se jí stalo, co se stalo jemu – nebo jeho malé manželce, když se později vrátil do prázdného domu.

Láska, pomyslela si Shay pohrdavě. Bylo jejím posláním ji zničit. Byl to celý důvod její existence. Když bylo vše řečeno a uděláno, mohla říci, že byla velice, velice dobrá ve své práci.

10 komentářů:

 1. Wow! To bude opet super pocteni! Pecka! Tesim se na pokracovani :)
  Dekuji moc

  OdpovědětVymazat
 2. Moc děkuji za překlad. Katka

  OdpovědětVymazat
 3. Nooo,to vypadá opravdu dobře 😃. Děkuju a těším se!

  OdpovědětVymazat
 4. No wau, to vypadá suprovo. Už sa na ten príbeh teším. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Srdečná vďaka za preklad... :-);-)

  OdpovědětVymazat