čtvrtek 12. května 2016

Pán propasti - Kapitola 27Nože spadli.
Krvavému čarodejníkovi sa od zúrivosti rozšírili oči, vystúpili žily na krku. „Mal som to šteňa zaškrtiť ešte v kolíske!" Prevrátiac stôl plný čarovných elixírov pred Micaha, začal ustupovať. „Každopádne zomrie. Potom z nej vysajem všetku krv."
Tá vyhrážka mala opačný účinok ako očakával – Micahovi tým naznačil, že je Liliana nažive. Všetko, čo chcel urobiť, bolo ukončiť to, aby sa k nej mohol vrátiť. Ale v jednej veci mal krvavý čarodejník pravdu – plný moci svojej poslednej obete, bola jeho mágia príliš silná, aby ho mohol Micah poraziť.
Nie si sám, Micah. Sú tu.

Znova ten Lilianin hlas, poukazujúci na veci, na ktoré zabudol, pripomínajúc mu, že zem, zvieratá, neboli to jediné, čo tu poznal. Natiahol sa po niečom v sebe, čo nemalo žiadne meno, žiadnu podobu, hľadal krv, ktorá volala jeho vlastnú.
Nicolai.
Dayn.
Breena.
Puto jeho rodu ho prestúpilo, naplnilo ho mocou až po okraj a nezáležalo na tom, že Krvavý čarodejník si povolal armádu drobného hmyzu, ktorý sa mu zabodával do kože, olupoval mu kožu z rúk, z tváre. Predierajúc sa cez ten smrtiaci roj a potom akoby čarodejníkove ochranné kúzlo zlyhalo, zovrel tomu netvorovi krk a ťahal ho k oknu. „Pozri," povedal, nútiac muža uprieť pohľad k lesu, ktorý zachvátil požiar. „Vo chvíli, keď skončíme, tu nezostane ani náznak tvojej nadvlády."
Ozval sa krutý smiech. „Potom budeš musieť zabiť aj Lilianu."
Micah tresol hlavou Krvavého čarodejníka o kamenný múr, lebka praskla. „Ona nie je tvoje dedičstvo," zašepkal mužovi do ucha skôr, ako mu zlomil väz. „Ona má svoje vlastné."
Hmyz zmizol so smrťou Krvavého čarodejníka, ale Micah si chcel byť istý, že zlo už nepovstane z mŕtvych. Zdvihol meč a oddelil mužovu hlavu od tela, schmatol ju za vlasy a rozbehol sa späť k Liliane. Stála tam s bradou spadnutou na hrudi.
„Nie!"
Zdvihla bradu, bojovala, aby udržala oči otvorené – ale uvidela jeho trofej. „Je mŕtvy." Usmiala sa.
Hlava jej znovu klesla – odhodil tú ohavnú vec do zabudnutia –, otrel si dlane o stehná a objal nimi Lilianinu tvár. „Nesmieš zomrieť, Lily." Pokúšal sa, tak sa pokúšal uzatvoriť jej rany mágiou hlboko vo svojom vnútri, ale vedel, že nebol tým, ktorý dokázal liečiť...
„... všetko v poriadku," ozval sa šepot.
„Nie, nie." Ucítil vlhkosť na lícach, uvedomil si, že plače. „Prinútila si ma plakať, Lily. Uvrhnem ťa do žalára na mnoho dní."
Keď sa jej mihalnice s trepotaním zatvorili, zavrčal na ňu: „Pomôž mi! Povedz mi, čo mám robiť!"
Zem, Micah. Čítala som...
Tú myšlienku k nemu vyslala s posledných síl, pretože hlava jej spadla dopredu a znehybnela. Odmietajúc uveriť, že je mŕtva, začal z jej tela vytŕhať ostré hroty. Keď zaduneli kroky iného človeka, míňajúce mŕtvu stonožku, Micah sa otočil len dosť na to, aby zahliadol – spoznal – strieborné oči so zlatými čiarkami, načo sa vrátil k svojej šialenej činnosti.
„Nemôže zomrieť."
Nicolai začal vyťahovať hroty s ním, ruky ich oboch boli za niekoľko sekúnd zmáčané krvou. Po odstránení posledného hrotu odtrhli Lily od steny, Micah sa s ňou rozbehol dolu schodmi, míňajúc prekvapenú ženu s jemnými, hnedými vlasmi, až von do poničeného sadu. Táto zem bola príliš zlomená, príliš znečistená, nedokáže liečiť tak ako kedysi za vlády kráľovskej rodiny. Ale musí to skúsiť. Položil Lilianu na zem, zarezal si do dlaní a priložil ich k zemi.
Pôda pod jeho dlaňami začala zelenať, ale príliš pomaly, príliš pomaly. Potom sa z druhej strany Liliany objavil ďalší pár krvácajúcich rúk. A tretí pár – muža so zelenými očami a hnedými vlasmi. Štvrtý, ženské a jemné ako svetlé vlasy žiariace okolo sestrinej tváre. A zem okolo Liliany zozelenala. „Zachráň ju," zašepkal zemi. „Zachráň ju tak, ako ona pomohla zachrániť teba."
Zem sa pokúšala, ale bola príliš zranená a Liliana v sebe nemala krv Eldenu.
Nie, nie!"
„Micah, je mi to ľúto." Ignorujúc sestrin hlas, taký plný smútku, vzal Lilianino telo do náručia a odmietal ju pustiť. „Pomôž mi, Lily," zašepkal znovu, schovávajúc tvár do jej vlasov. Spomenul si na inú chvíľu, ako ju držal vo svojom lone, ako sa jej vlasy obtierali o jeho bradu... vo vzduchu zacítil krv.
„Rozrež mi zápästie." Strčil ho pred sestrinu tvár, naveky ju bude milovať za to, že ani nezaváhala. „Vezmi si ju, Lily," povedal, pritlačiac jej zápästie na ústa, na rany po jej tele, na každú časť, na ktorú dosiahol. „Nebudeš ma musieť zavraždiť vo vlastnej posteli. Odovzdávam sa ti sám."
Po snáď nekonečnom čase sa jej telo pohlo, mágia v jej vnútri prevzala kontrolu. Pretože Liliana, sladká, nežná Liliana, ktorá ho bozkávala tak jemne a dotýkala sa ho, akoby sa mal zlomiť, bola ďaleko väčšia čarodejnica ako kedy bol jej otec. A preto ju ten krutý muž tak nenávidel – dokonca aj pri použití len svojej vlastnej krvi sa dostala do Priepasti, čo bol mimoriadny výkon.
Ak chce vyliečiť jej telo, tak všetko, čo na to bude potrebovať, je palivo pre jej moc.
Lilianina krv prestala vytekať, zaťala ruky... a konečne otvorila oči. Chcel na ňu kričať, ale čakal, až kým si nebol istý, že každá diera v jej tele nebola zahojená, načo si ju pritiahol k hrudi a začal sa vyhrážať, aké hrozné veci jej urobí.
Ovinula okolo neho ruky, pobozkala ho, prerušiac tým prúd jeho slov. Rozhodol sa, že jej dovolí pobozkať ho, ale pretože ju nemohol mať nahú tu na tomto mieste, musel ju zastaviť. „Prečo si si zmenila tvár, Lily?"
Liliana pri tej otázke zdvihla ruky k tvári, vydesená, že jej otec po nej vrhol posledné pomstychtivé kúzlo. „Je to veľmi zlé?" zašepkala smerom k mužovi, ktorý ju držal v oceľovom objatí.
„Myslím, že si na to zvyknem," zamrmlal, potom ju znova pobozkal, zapojac aj jazyk a stískajúc jej zadok – akoby jeho bratia a sestra a ďalší ľudia nestáli hneď vedľa nich.

O chvíľu neskôr sa rozhodla, že jej to je jedno.

18 komentářů:

 1. Děkuji moc za další kapitolu!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Díky za skvělý překlad a korekturu

  OdpovědětVymazat
 3. Díky za skvělý překlad a korekturu

  OdpovědětVymazat
 4. Díky za překlad a korekci. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Ďakujem pekne za super preklad kapitoly a teším sa na asi už len šťastný koniec :-))

  OdpovědětVymazat
 6. Moc a moc děkuji za další skvělou kapitolu, překlad a korekturu. Takže sourozenci jsou spolu. Skvělé.

  OdpovědětVymazat
 7. Děkuji moc za překlad

  OdpovědětVymazat
 8. Perfektní !!! Díky moc za překlad a korekci další skvělé kapitolky !!!

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 10. Ďakujem za ďalšiu kapitolku :)

  OdpovědětVymazat
 11. Dakujem za kapitolu. VV

  OdpovědětVymazat