úterý 29. března 2016

Chodící trable - PrologKdyž se Desdainova trojčata narodila jedné chladné únorové noci (Withering se narodila první, pak Derisive, pak Scornful, všechny bledé a hledící svýma modrýma očima na strop), doktor a asistující zdravotní bratr křičeli a křičeli. To vystrašilo paní Desdainovou, která sama začala trošku křičet i přes epidurál. Přiběhli další dvě sestry a pracovníci, a dokonce i strážný, který držel v ruce mop jako oštěp.

Doktor křičel, protože zdravotní bratr upustil tác plný sterilizovaného nářadí přímo na jeho nohu a skalpel se mu zabodl do prstu na noze. Zdravotní bratr křičel, protože věděl, že jeho nemotornost ho bude stát místo. Derisive, Scornful a Withering prostě jen hleděly na hysterii, která zdravila jejich první moment venku z dělohy, a pak ochotně začaly vřískat, když chladný vzduch zasáhl jejich jemnou kůži a ony byly strkány a dloubány a pak (konečně) zabaleny do teplých dek. (Vrátný odešel pryč, pravděpodobně něco vytřít; taktéž nadbytečný lékařský personál).
Samozřejmě i ve městě jako Mysteria byla přírodní trojčata (to znamená trojčata narozená bez pomoci umělé pomoci, tzv. umělého oplodnění, nebo bez velice dobrého rozdělujícího kouzla) velice vzácná, a trojčata vyvolávající křik u kvalifikovaného lékařského personálu byla ještě vzácnější.
Takže to netrvalo dlouho, než se historky o Desdainových trojčatech začaly roznášet. Příčina těch historek se postupem času rozplývala, ale jednoduchá pravda za těmi historkami – že trojčata byla zvláštní – nikdy nezastínila jedno nebo druhé.
Při jejich druhých narozeninách děvčata přišla na to, že umí kouzlit.
Při jejich třetích narozeninách děvčata přišla na to, že když spolupracují, tak kouzlí ještě víc.
Při jejich pátých narozeninách se rozhodly, že být dobráky je jen pro padavky.
A při jejich šestých narozeninách se rozhodly, že se mohou spoléhat jen samy na sebe, ale to bylo naprosto v pořádku. Máma byla napomínající a milující a skvostná v nevšímání si věcí; otec umřel měsíc před tím, než se narodily.

A tak šel čas, o který se pravděpodobně starali a zajímali jen ti, co nežili v Mysterii. A trojčata rostla, ale ne dost rychle tak, aby to vyhovovalo jim a jejich matce.

12 komentářů:

 1. Těším se na pokračování!!! Děkuji!!♥♥

  OdpovědětVymazat
 2. Díky za překlad a korekci. :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji moc za první vlaštovku !! Moc se těším!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Vďaka za preklad.

  OdpovědětVymazat
 5. UŽ SE TĚŠÍM NA POKRAČOVÁNÍ TÉTO SERIE.Jana

  OdpovědětVymazat
 6. vďaka a teším sa na preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Moc a moc děkuji za překládání dalšího dílu.

  OdpovědětVymazat
 8. Děkuji a moc se těším na pokračování této serie :-)

  OdpovědětVymazat