neděle 16. srpna 2015

Utajená te,mnota - PrologPred dvestopäťdesiatimi rokmi...

Päť na smrť vyčerpaných žien sa krčilo okolo malého ohníka hlboko v lesoch chladného Dánska. Šiesta ležala na potrhanej prikrývke a plytko dýchala. Nemala ani šestnásť rokov a jej krehké telo bojovalo s nedostatkom výživy a chladom.

Starali sa o ňu ako najlepšie vedeli. Liečili jej rany, udržiavali telo v teple. Nevládala chodiť. Nevládala ani sedieť. Sotva sa čas od času prebrala.
„Ja sa vzdávam,“ povedala jedna zo žien. Oči mala plné bolesti a rezignácie. Všetky mali. „Je koniec. Musíme zabudnúť, stiahnuť sa. Ak chceme prežiť, nezostáva nám nič iné, než všetko potlačiť. Pozrite sa na to úbohé dieťa,“ ukázala na dievčinu. „Takmer ju znásilnili a umučili na smrť.“
Ženy jedna po druhej prikyvovali. Mrmlali si slová sústrasti.
Dievča ťažkopádne otvorilo oči a pozrelo do ohňa. Nevládalo hovoriť. Len počúvala, ako ostatné ženy plánujú ich nový život. Možno už nebudú musieť utekať. Radšej bude naveky medzi chudobnými drieť ako kôň, než sa báť zaspať.
„Moja malá,“ jedna zo žien pohladila čelo krehkého dieťaťa a dala jej napiť. „Bude to v poriadku.“
„J-je koniec? Navždy?“ vykoktala.

„Áno, maličká. Koniec.“

10 komentářů:

 1. Díky moc za prolog. Skvělé!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Vďaka :-) vyzerá to zaujímavo a som zvedavá na pokračovanie :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Vďaka,teším sa na prvú kapitolu.

  OdpovědětVymazat
 4. Diky za kapitolu :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj, ako každá čitateľka na tomto blogu som veľmi vďačná, za pridanie prológu tvojej ďalšej knihy, no nemôžem sa zdržať výtky a to tej, že ten obrázok na obálke vyzerá ako z nejakého lacného ehm.. filmu. Prosím neuraz sa, no som si istá, že by sa našlo niečo krajšie, tak ako pri ostatných príbehoch. Ale samozrejme je to iba môj názor a teda ho netreba brať vážne..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D zhodou okolností, nie je z nijakého ehm... filmu, je to bežná fotka, je možné že dokonca patrí do zbierky. je ťažké nájsť obrázky s postavami, ktoré sedia popisu v príbehu, preto musím hľadať buď bezfarebné alebo také, kde nevidieť celkom tváre. a navyše väčšina je aj tak chránená ochrannou značkou, no:)
   Alexa

   Vymazat
 6. Už sa neviem dočkať čo bude nasledovať

  OdpovědětVymazat