pátek 24. července 2015

Pán Zuřivosti - Kapitola 13Každá lekcia, každý výstraha a poučenie ktoré jej kedy Osborn dal, teraz Breene prebehla mysľou. Nikdy sa tak nebála. Nie tak dávno sa prebúdzala len z dvomi príkazmi stále sa jej opakujúcimi v mysli. Prežiť a pomstiť sa. 
Teraz si z vlastnej vôle pridala ďalší: vyhrať tento boj s Osbornom. 

Leyek zdvihol svoj meč, mávajúc ním dokola v akomsi prepracovanom tanci. 
Vzduch okolo nej ochladol. V Osbornovi vzrastala sila jeho berserkera.
Prisluhovač krvavého čarodejníka zaútočil. Rinčanie ocele o oceľ zazvonilo vo vzduchu, zatiaľ čo Osborn zablokoval úder. S rozmachom svojho meča takmer Leyeka zrazil na podlahu. 
Zahľadela sa do davu ľudí, až pokiaľ sa nestretla s Rolfovým pohľadom. Ukázala smerom k dverám a ústami vyformovala jedno slovo: "Choďte!" S Leyekom ponoreným do boja bol správny čas pre útek jej ľudí. A prikývnutím Rolfe potichu zhromaždil Eldenčanov, ktorý čakali na svoju záhubu a odvádzal ich preč. 
Keď boli jej ľudia v bezpečí, Breena siahla po vlastnom meči. Dvaja na jedného nebol práve čestný boj, ale odkedy si niekto ovládaný krvavou mágiou zasluhoval česť a rešpekt? 
Osborn skočil dopredu, jeho meč sa jeho koristi zanoril do ramena. Leyek zvrieskol od bolesti, bol to odporný zvuk, steny sa otriasli a na hlavy sa im zosypal prach. 
"To je zvuk, ktorý vydávali tvoji upíri kým som ich zabíjal," zakričal na neho posmešne Osborn. Vyrazil znovu, ale Leyek bol teraz schopný ho odraziť. 
Prisluhovač sa začal triasť a niečo si mrmlať. Slová, temné slová, odrážajúce sa od trámov na strope. Do malej siene prenikla odporná hrozba. Začal sa jej obracať žalúdok. 
"Vzýva svoju mágiu," zvolala.
Leyek sa bleskurýchlo pohol. Na pravej strane Osbornovej kožušiny sa objavila rezná rana. Potom na ľavej. So zákerným rehotom kožuch padol na podlahu a začal horieť. 
Osbornovo spojenie s duchom medveďa bolo prerušené. Zničené.
Z rozhorčeným revom sa Osborn vrhol po prisluhovačovi. Ale nejaká neviditeľná sila ho odhodila späť a nechala ho krvácajúceho. Na hrudi sa mu zjavila hlboká rana z ktorej sa valil krv. Krvavá mágia.
Osborn sa pozrel dolu na svoje zranenie a prešiel si po rebrách. Ruka mu zostala celá od krvi. Pri tom pohľade znehybnel a miestnosť akoby sa zahriala. 
Potom sa tvár jej bojovníka zmenila. Nemilosrdná zúrivosť sa z jeho tváre vytratila. Nahradilo ju odhodlanie. Osborn útočil, odrážal a znova útočil. 
Leyek sa potkol dozadu, krv sa mu liala z rán na tvári a ďalšej na boku. Osborn zaútočil znovu, zanoriac prisluhovačovi čepeľ do brucha. Leyek padol na studenú kamennú podlahu, pod jeho telom sa zbierala krv. 
"Povedz mi znovu ako zomreli," nariadil mu Osborn. 
Leyek bojoval s dychom. "Dám ti silu. Moc. O to dievča sa podelíme. Môj pán ťa odmení."
"Povedz mi ako zomreli."
Oči prisluhovača zmenili farbu. Vedel, že v Ursanovi nenájde žiadneho spojenca. "Dal som upírom voľnú ruku. Mučiť, pustošiť, týrať... Všetko mali dovolené."
Leyekove slová začali slabnúť, obklopil ho temný opar. Rana na jeho líci sa začala hojiť. Nenechá tohto tvora žiť už ani jeden deň. 
Rozbehla sa k Osbornovmu boku a popadla jeho oceľový meč. Breena zovrela čepeľ tak pevne, že sa jej zarezala do mäsa. Sila v nej sa pohla, vírila a rástla. V sekunde jej vytryskla s prstov, vlievajúc sa do ocele. 
"Moja mágia s tvojou silou," povedala Breena. "Je na čase ukončiť to."
"To bude len správne," odpovedal jej. 
Osborn ju odtisol bokom, kopol Leyekov meč smerom k nemu. Jej bojovník pozrel na prisluhovača. Pokynul mu k sebe.
Leyek krvavými prstami popadol rukoväť meča. Ako vstal začal spievať, ale Breena sa už jeho mágie nebála. Vrhol sa na Osborna, ale po jedinom švihnutí meča jej bojovníka, Leyek padol mŕtvy. Jej mágia ho zničila. 
Osborn sa zaknísal, Breena sa k nemu rozbehla, prehodila si jeho ruku cez ramená a pomáhala mu k dverám. Potreboval byť na čerstvom vzduchu, preč od smrti a krvavej mágie. 
"Dokázal si to, Osborn. Aj bez tvojej kožušiny."
"Dokázali sme to spolu."

***

"Zostaň po mojom boku, Breena," povedal keď prekročili prah, milujúc ten pocit jej sily a pokúšajúc sa neukázať jej, ako veľmi je zranený. 
"Nemyslel si náhodou, že ty zostaneš po mojom boku?" spýtala sa, na perách sa jej pomaly rozlieval nádherný úsmev.
"Áno." S výdychom mu unikol tichý ston. 
Jej k bozku lákajúce pery sa našpúlili. "Dokázal si to. Nemusel si sa zmeniť úplne na berserkera."
"Ja som berserker."
"Dokonca aj bez kožušiny."
Prikývol. Duch medveďa bol vždy jeho súčasťou. Teraz to pochopil. Bola to lekcia, ktorú jedného dňa musí naučiť aj svojich bratov. "A áno, môžem sa na berserkera zmeniť úplne. Pre teba."
Breena sa vytiahla na špičky a pobozkala ho na líce. "Preto ťa milujem. A jeho tiež. Ale predovšetkým teba," doberala si ho. 
Osborn ju popadol za ruky. "Vieš že s tebou musím ísť na Elden. Krvavý čarodejník zabil aj moju rodinu."
Breena prikývla. "Dúfala som, že mi povieš ako ma tiež miluješ."
Pokúšala sa vytiahnuť svoje prsty z jeho zovretia, ale nedovolil jej to. Nikdy ju nepustí. "Pokúšam sa ti povedať, že by som ťa každopádne nasledoval na Elden. Dokonca aj keby som nevedel, že bol zodpovedný za to, čo sa stalo mojim ľudom. Vrátil som sa aby som ťa presvedčil, uf, no, že patrím k tebe, keď som začul ako tasíš zbraň."
Nechal jej ruky klesnúť. Bude to jej rozhodnutie. Jej voľba.
Siahla hore a dotkla sa mu líca, palcom mu prešla po spodnej pere. 
"Dnes večer bude ďalší spln. Breena z Eldenu, chcela by si sa ku mne pripojiť pod hviezdami a spojiť svoj život s mojim?"
Potom čo vzal do rúk jednu jej drobnú, prstami ho stisla. "Neviem proti čomu budeme stáť zajtra, ale dnešná noc bude naša. Áno, Osborn."
"Hmm, Breena?"
Zadívala sa mu do očí. "Áno?"
"Milujem ťa."

21 komentářů:

 1. Děkuji moc za skvělý překlad!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuji moc za překlad

  OdpovědětVymazat
 3. Díky za překlad :)

  OdpovědětVymazat
 4. Vďaka za skvelé pokračovanie :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuji mnohokrát za překlad a korekci další kapitolky ! ! !

  OdpovědětVymazat
 6. Ďakujem za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Ďakujem za preklad a korektúru!

  OdpovědětVymazat
 8. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 9. Srdečná vďaka za preklad i korektúru!!! :-);-)

  OdpovědětVymazat
 10. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat
 11. Díky moc za překlad!!! :)

  OdpovědětVymazat
 12. Ďakujem za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Ďakujem za preklad a korektúru

  OdpovědětVymazat
 14. Krása..děkuji za překlad,jen škoda,že je to tak kratke,už se tesim na další díly.

  OdpovědětVymazat