pondělí 9. března 2015

Rudý anděl - Kapitola 1Boli to tie špeciálne bezcenné rárohy, na ktoré ste narazili na sviatočných pultoch v darčekovom oddelení Piggly Wiggly v Georgii. Nie práve vhodné k výberu baliaceho papiera, a najmä nie ako darček pre hostiteľa  jednej z najbohatších a najstarších rodín v Savannah.
Akosi ju napadlo, že ich elegantná fľaša značky Dom Pérignon nebude vyzerať dobre v darčekovom vrecku s vianočným motívom.

Vrhla opatrný pohľad na svoju najlepšiu priateľku, Kate Rabineau. ,,Mala si kúpiť darčekovú tašku v centre mesta. Bolo by to oveľa lepšie než tu.
,,Jednoducho chyť niečo, do čoho sa tá fľaša zmestí.“ Kate sa netrpezlivo pozrela na hodinky. ,,Tak, či tak budeme meškať.“
,,Oh. A koho vina to bude? “ Sunny siahla po taške pokrytej limetkovo-zelenými škriatkami a zamračila sa.
,,Sunny Renfroe, nezačínaj,“ povedala Kate. ,,Vieš, že to musí byť dnes.“
Čakali ich neskoré raňajky s rodinou Angelových – Mason, Jamie a Shay boli piatou generáciou lovcov démonov. A hoci sa v poslednej dobe dvaja zo súrodencov stali ich priateľmi, Jamie Angel bol proti nim. Nemal veľa rešpektu ku Kateinmu druhu: malo to niečo spoločné s tým, že ona je upír a on lovec a všetko ostatné okolo toho. Inými slovami, Jamie bol lovcom, ktorý vôbec nerozlišoval, že Kate nie je rovnaká ako ostatní jej druhu, ktorých prirodzene vyhľadával pre ich krv a lovil. Jeho súrodencom trvalo dlho, kým ho presvedčili, aby odložil lov na rodinu Rabineauových. Ale nakoniec fakt, že sa Kate zasnúbila s Masonovým najlepším kamarátom, Dillonom Foxom, vyhral bitku. Od tej doby, čo sa Dillon natrvalo pripojil k Jamieho polovojenskej skupine lovcov démonov, Jamie rešpektoval mier s upírmi. Avšak to neznamená, že má Kate radšej a z nejakého dôvodu bola jeho sestra Shay, odhodlaná tento fakt zmeniť. Preto prišli sem, do Piggly Wiggli, ktoré sa nachádzalo pod plantážou Angelovcov, na prieskum týždeň starých baliacich papierov a pohľadníc.     
Sunny si dala ruky v bok. ,,Všetko, čo tu zostalo, sú vianočné zvyšky.“ Vybrala tašku ozdobenú vianočnou hviezdou, typ vyrobený špeciálne pre šampanské a vína.
,,Táto vec je gýčová, ako mamin rozsvietený trávnik pre soby.“
Kate si netrpezlivo odfrkla. ,,Ja nie som tá, ktorá chce urobiť dojem na Jamieho Angela.“
,,Čo je dôvod, prečo si potrebovala pol hodinu na úpravu vlasov? “
,,Toto je tvoj plán, nie môj,“ nesúhlasila Kate.
,,A Shayin. Nezabudni, že toto stretnutie bol aj jej nápad. “
Kate vytiahla neónovú tašku so škriatkami. ,,Rozosmejeme ju... A odbijeme zároveň Jamieho. Môžeme mu povedať, že toto bola jediná najbližšia vec podobná Grinchovi.“
Sunny si tým nebola taká istá. Možno za to mohli jej južanské spôsoby, ale chcela niečo pekné.
,,Daj mi ešte minútku,“ povedala svojej kamarátke. ,,Chcem sa pozrieť do oddelenia s vínami.“
Kate sa znova pozrela na svoje hodinky. ,,Dillon na nás čaká v aute. Nerada ho nechávam samého príliš dlho.“
Sunny sa na ňu usmiala. ,,Zlatko, Dillon je v poriadku. Je lovec démonov a ty si nemusíš o neho robiť starosti ani minútu. Prečo by si si mala robiť starosti s tým, že sedí vonku na parkovisku?“
Kate sa obzrela preč, neodpovedala, ale Sunny pochopila. Dillon oslepol počas mínometného útoku, keď slúžil so svojou jednotku v Iraku a hoci jeho vodiaci pes Lulu, s ním bol takmer všade a robil ho plne nezávislým, plus patril k členom Tieňov, bola Kateina láska k nemu hlboká. Takže tu a tam sa správala príliš ochranársky – zvyčajne, keď Dillon nebol nablízku, aby ju v tom zastavil.
Kate si ťažko povzdychla. ,,Dobre, rozumiem, budem ďalej hľadať v tejto uličke.“
Sunny kráčala smerom k regálom preplnených vínom a pivom. Bingo – na samom konci zbadala krásnu tašku s flitrami a strapcami. Chystala sa ju vziať, keď jej strašný zápach prenikol nosom. Vlasy na šiji sa jej zježili, telo sa naplo a jej nadpozemské zmysly sa rozbehli na plné obrátky.
S nenápadným pohľadom zboku uvidela démona v blízkosti pokladní. Jeho horiace červené oči boli zamerané na Kate, ktorá bezstarostne stála a prezerala si darčekové pohľadnice. Aj keby sa otočila, nikdy by neuvidela chamtivého tvora. Nebola lovec, nemala zrak – a nebola to, čo Sunny.
Kate Rabineau bola žiaľ magnetom pre stvorenia temnôt, ktoré túžili po jej krvi, pretože im dodávala silu. Démoni ako tento, pravidelne prenasledovali Kate a Sunny ich vďaka svojmu unikátnemu osudu pravidelne ničila. Deň za dňom Sunny ochraňovala svoju drahú priateľku, bez Kateinho vedomia, že Sunny nie je ani náhodou človek.
Nahromadila silu a vytvorila ilúziu. Každý v obchode uvidí obraz Sunny, ako iba ďalšiu Afroameričanku nakupujúcu v uličke Piggly Wiggly, aj keď v skutočnosti sa pohybovala rýchlejšie, než je ľudské oko schopné zachytiť. Zhromaždila silu v oboch dlaniach a hodila túto deštruktívnu energiu smerom k odpornému démonovi.
Vzhliadol a jeho oči sa rozšírili prekvapením.
,,Zožer si toto!“ Zvolala hlasom, ktorý mohol počuť iba démon alebo ostatní anjeli.
Dlhé tesáky sa vysunuli, keď démon reval hrôzou, ale zvuk jeho úbohého života bol okamžite umlčaný jej útokom. Žiarivá krása ho okamžite pohltila a on sa rozplynul pred jej očami. Iba ozvena jeho chrapľavého náreku zostala, ale nakoniec sa vyparila aj tá.
Sunny tam stála lapajúc po dychu, ale nemohla sa ubrániť úsmevu, keď si uvedomila, že stál pri expresnej pokladni. Toto bol dôvod prečo existovala – aby bezprostredne vykopla hriešne bytosti zo sveta. Žiadne ďalšie mučenie ľudí a prenasledovanie upírov kvôli ich vzácnej krvi. Mala chuť si obliecť pokladničnú zásteru a zvolať: ,,Ďalší!“ Rada by kričala a odpravila ďalšie odporné bytosti. Ale tak ako tak, pomyslela si, musí sa zúčastniť tej návštevy.
Toto nejako charakterizovalo jej život na zemi – bolo to, ako byť nadprirodzeným dvojitým agentom, ktorý predstiera, že je všetko v poriadku, zatiaľ čo potajomky nakopáva démonom zadky. Privolala svoju silu viazanú na miesto, kde stála v uličke. Prepustila prelud, ktorý držala na mieste a schmatla darčekovú tašku. Jeden z nepriateľov dole a to všetko za jeden deň ako strážca upíra. Teraz sa len musí ubezpečiť, že Kate nič nezbadala - toto bola vždy najkomplikovanejšia časť z jej práce.

,,Takže, dovoľ nech si to ujasním. Chceš, aby upír oslávil Nový rok v našom dome.“ Jamie sa pozrel na svojho mladšieho brata, Masona, ktorý sa rovnako ako on, zaviazal, že bude loviť a ničiť všetky stvorenia temnoty, vrátane upírov, teda aspoň do nedávna.
,,Taký je plán,“ súhlasil Mason nevinne, zatiaľ čo zdvihol vyššie noviny, aby zabránil Jamieho ostrému pohľadu.
V meste veľkom ako Savannah, boli noviny stále dôležitým zdrojom, najmä v ich poslaní. Kontrola nekrológov, čítanie o nevyriešených miestnych zločinoch i prehľadávanie obchodných sekcií – všetko to bolo dôležité pri sledovaní paranormálnych aktivít. 
Avšak teraz ich Mason používal ako štít, čo Jamieho naštvalo ešte viac, zvlášť, keď vedel, že má plné právo byť naštvaný. Rodina Angelovcov strávila roky lovením démonov a upírov a teraz sa, Masonov najlepší kamoš, Dillan Fox s jedným zasnúbil. S upírom. Bolo to dosť zlé, zvlášť, keď je Dillon súčasťou ich elitnej polovojenskej skupiny lovcov. A ako by to už aj tak nebolo dosť zlé, teraz Mason pozval Dillona a jeho krv sajúcu snúbenicu, osláviť s nimi Silvestra.
Jamie sa zhlboka napil sladkého čaju. ,,Vieš, čo si myslím o Dillonovom nastávajúcom manželstve... Oh bože, nedokážem to ani dopovedať a už vôbec si ju predstaviť na našom pozemku. Otec sa musí otáčať v hrobe.“
Mason sklonil noviny len natoľko, aby mu venoval uštipačný pohľad. ,,Nebuď vampista, Jamie.“
,,Politická korektnosť sa nevzťahuje na upírov. Ani spoločenské pozvanie, aspoň nie odo mňa. Nestačí, že som odvolal pátranie po rodine Rabineauvových? “
Mason si povzdychol ,,Je to večierok. Príde každý.“
,,Každý, “ zopakoval Jamie a zaklial.
,,Každý, na kom záleží, aspoň mne. Ja tam budem mať Nika, Shay Ajaxa a zvyšok sparťanských bratov príde tiež. Ty si tiež môžeš pozvať kohokoľvek, s kým teraz si. Ktorá je to tento týždeň?  Tori? Tawny? Titty?“
Jamie mu ukázal, kam sa má strčiť. ,,Volá sa Terri Lynn Sweeneyová a je to milá baba.“
,,Rovnako ako tie ostatné, s ktorými si chodil. Tutovka. Nestretol si ju v striptízovom bare, že nie? “ Zasmial sa Mason s očami plnými zlomyseľnosti.
,,Bol som s ňou iba párkrát,“ povedal Jamie. ,,A bol to bar, ďakujem pekne. “
,,Dobre, dobre, sakra. Priveď si svoje dievča. Ja si vezmem svojho chlapa, Shay svojho manžela... No a Dillon Fox svoju snúbenicu. O nič nejde. “ Mason pokračoval v čítaní, ako keby sa rozprávali o najnovšom posune cien akcií.
Jamie vykročil vpred a vytrhol mu noviny z rúk s podráždeným gestom. ,,Nebudem sa tváriť, že o nič nejde  a nenechám upíra, aby znesvätil tento dom, ani keď je vaším priateľom. Nie počas mojej služby, braček. “
Mason sa na neho zamračil. ,,Toto nie je kostol, Jamie.“
,,Nie, ale je pre mňa rovnako posvätný. Môj domov. Náš rodinný dom po šesť generácií.“
Jamie sa priblížil ku kuchynskej linke, kde Shay prichystala nedeľné raňajky a začal si nakladať tanier so sušienkami, zapekaným mäsom so zeleninou a syrom a praženicu. ,,Kľudne ma nazvi nevychovancom, ale neznesiem myšlienku na tvojich kamarátov, ako tu  jedia rizoto a oddychujú na maminej obľúbenej pohovke.“
,,Ježiši, ty si ten, kto prijal Dillona do Tieňov. Neodviedol snáď dobrú prácu, potom, čo sa pridal do týmu? “
,,Samozrejme,“ priznal Jamie ticho. Slepý alebo nie, Dillon Fox sa ukázal byť pekelným lovcom, so záhadným šiestym zmyslom na sledovanie démonov. ,,Ale stráca body kvôli výberu manželky. Mal ju vyšetrovať, pamätáš? Nie sa do nej zaľúbiť a zasnúbiť sa s ňou.“
Mace sa oprel v kresle. ,,Kate Rabineau je dobrá žena. Ak s ňou stráviš nejaký čas...“
,,Poznám ju od ôsmych rokov,“ zareval Jamie. ,,A vedel som, že je upír a že je potrebné sa jej vyhnúť za každú cenu. Takže, tvoj bitkársky kamoš urobil na hovno mizerné rozhodnutie, keď si vybral túto partnerku.“
Mace sa oprel v kresle a pozeral na Jamieho dlhú dobu. ,,Ty si zrejme neuvedomuješ, koľko krát mi Dillon kryl chrbát, keď sme bojovali? Zachránil mi život viac ako raz, len aby si vedel, a to znamená, že voči nemu nemám najmenšie pochybnosti. Vo všetkých ohľadoch. Takže, ak miluje Kate a hovorí, že jej môže veriť, som s tým v pohode. 
Ich sestra Shay, hvizdla, keď vošla do jedálne. ,,Navyše je horúcejší než nedeľné palacinky.
Masonovi zažiarilo v očiach. ,,Presne to je dôvod, prečo som ho pomenoval Foxy.   
Od chvíle, čo sa im Mace pred dvoma mesiacmi zveril ohľadne svojej sexuálnej orientácie – vrátane toho, ako veľmi miluje jedného z nesmrteľných Sparťanov, Nikosa Douniasa, začal byť viac otvorenejší . V poslednej dobe Nik strávil takmer toľko času na plantáži, ako po zlúčení bojovníkov a mnoho nocí v Macovej izbe. Niet divu, že Mason má toľko pochopenia pre Dillona, ktorý sa  zamiloval do niekoho z iného sveta. Jeho milenec bol starý vyše dvetisíc päťsto rokov a sotva bol ten typ dievčaťa, teda chlapa od vedľa.
Jamie znova klesol do kresla, rozložil si naškrobený obrúsok do lona. Od smrti ich matky prešlo iba deväť mesiacov a Shay tvrdo pracovala, aby zaplnila prázdnotu, ktorá po nej ostala a to vrátane zachovania ich rodinnej tradície - nedeľných raňajok, jemnej posteľnej bielizne, korenisto-syrových sendvičov, starožitného porcelánu - zatiaľ čo sa ukázala, ako jeden z najlepších lovcov démonov, akého Jamie kedy videl. To znamenalo, že Shay sa stala ozajstnou paňou v ich dome a ak sa chcela baviť s upírmi, mal jej hlas väčšiu váhu ako jeho. Nesmierne ho to dráždilo. On bol predsa ich veľký brat, sakra. On viedol Tiene a mal o tom rozhodnúť... Ale tiež bol gentleman. To bolo to, čo ho mama učila a bolo zrejmé, že pozvať Dillona a Kate, spadalo do kategórie dobrej výchovy. Ale bolo toho viac, ako len toto a v hĺbke duše to vedel. Bol najstarší, ale obaja jeho mladší súrodenci si už niekoho našli, zatiaľ čo on menil priateľky ako špinavé prádlo. Sakra, kto bol teda nerozumný? Prešli roky, čo mal naposledy ozajstnú priateľku. Randil. Sexoval. Túlal sa. Ale málokedy bol s rovnakým dievčaťom dlhšie než len pár týždňov, až donedávna, za čo bol vďačný. Jeho práca nebola práve veľmi vhodná pre zdravý intímny vzťah, zvlášť keď musel každý večer hliadkovať v uliciach mesta a odpratávať odporné zlé bytosti.
Shay došla k miestu, kde sedel a objala ho okolo krku. ,,No tak, Jamie. Bude to dobré, ak sa trošku otvoríš a okrem toho, Kate sem privedie kamarátku,“ zaštebotala, venujúc  mu rýchlu pusu na tvár a uvoľnila objatie.
,,Sestrička, ja nemám záujem s niekým randiť, a určite nie s upírom.“ Nemienil pripustiť, aby sa cez sviatky - počínajúc odo Dňa vďakyvzdania, až po Štedrý deň – cítil osamelý.
Mace sa pohodlnejšie oprel v kresle a popíjal čaj. ,,Nie je upír. Ona je to, čo Kate nazýva normálna.“
Shay odtiahla stoličku a posadila sa vedľa neho za stôl. ,,Upokoj sa a bude to v pohode. Naozaj si myslím, že by sa ti mohla páčiť. Je iná, než tvoj bežný typ. “
,,Cvok, blondína a nie príliš jej to myslí,“ doplnil Mason nápomocne.
,,Nie, nič z toho. Ona je...“ Shay sa chvíľu s úsmevom pozerala do prázdna. ,,Ona je trochu magická, neviem ako to inak povedať.“
Jamie si napichol sústo praženice a povedal. ,,Inými slovami, má veľkú osobnosť, čo je iným kódom pre nie príliš atraktívnu.“
,,Och, vôbec nie,“ zasmiala sa Shay. ,,Ona je zaručene úžasná.“
,,A voľná, “ spresnil Mason. ,,Môžem byť gay, braček, ale stále dokážem oceniť ženskú krásu. Ver mi, Sunny je sexy. “
,,Prečo myslíš, že som sa uistila, aby ju Kate vzala zo sebou,“ zasmiala sa Shay a sprisahane na Jamieho  žmurkla, keď predstieral, že je neviditeľný.
Skvelé, jeho súrodenci sa spolčili proti nemu ako blázni. Čítali v ňom, ako on z jedného zo zvitkov, ktoré mali v pivnici, lúštili jeho emócie ako nejaký zložitý antický text. Alebo to bolo viac viditeľné, ako si uvedomoval. Jax dal Shay na Štedrý deň krásny rubínový prsteň... A potom, keď sa prechádzal, uvidel Nika s Masonom ako sa bozkávajú pod imelom. Bolo to ako jedna - dve facky, na dôkaz toho,  že je bolestne osamelý, zatiaľ čo všetci naokolo našli pravú lásku.
Potom si nalial dvojitú dávku škótskej a išiel spať. Sám. Prial si, aby aj on mal niekoho, koho by mohol pevne držať počas mierne chladnej sviatočnej noci.
Bodol vidličkou do svojho taniera s podráždeným gestom. ,,To, čo všetci chcete, nie je to, čo chcem ja. Okrem toho Kate a jej spoločnosť ešte len prídu a to je asi tak všetko. “
,,Ani nie.“ Shay sa natiahla po džbán so studeným čajom a naliala si ho do pohára. ,,Ale bolo by lepšie, aby si sa s týmto vyrovnal, pretože sú tu za päť - desať minút, maximálne.“
,,Čo?!“ zareval Jamie. ,,Nový rok bude až za tri dni!“
Shay vkĺzla za neho. ,,No, je to takto. Zrejme niekto, nehovorím, kto...“ Veľmi pomaly otočila svoj pohľad na Masona, ktorý sa zatváril rozpačito a hľadel si do svojho taniera. ,,Ale niekto sa preriekol Dillovi, že nie si celej tejto veci naklonený. “  
Jamie odhodil obrúsok na stôl a odstrčil sa zo svojho miesta. ,,Bastard.“
,,Vampista,“ odsekol Mace. ,,Sú to moji priatelia. A ak si dobre spomínam, ty si bol ten, kto mi povedal, že si mám vážiť ľudí, na ktorých mi záleží... Pamätáš, čo si mi povedal? Nech spravíš čokoľvek, nikdy ťa nebudem odsudzovať, a tak ďalej, a tak ďalej?
Mace ho dobehol. Bol jeho veľkým bratom, to s ním sa rozprával celú noc a priznal sa mu, že je gay.
Jamie si povzdychol a zapozeral sa do stropu. ,,Myslím, že si pôjdem sadnúť na verandu a budem tam fajčiť, pokým neodídu.“
Shay sa na neho zamračila, jej svetlomodré oči ho prebodávali ako laser. ,,Och, nie, nie, James Angelo. Prídu sem nielen na raňajky, ale chceme naplánovať aj menu na párty.“
,,Uisti sa, že tam bude veľa receptov s cesnakom a myslím tým, naozaj veľa. “ S touto odpoveďou Jamie vstal so svojím tanierom a vyrazil preč smerom do kuchyne. Možno by sa mohol schovať do komory až do ukončenia invázie.

Sunny si sadla na zadné sedadlo Kateinho BMW. ,,Panebože! Toto miesto je šialene veľké.“  
Pozerala sa cez okno po kilometrovej piesočnatej ceste a na zástup alejí živých dubov, ktoré ju lemovali z oboch strán. ,,Môžem v podstate cítiť peniaze.“
Kate zahundrala a pozrela sa na ňu do spätného zrkadielka. ,,Nebuď príliš zaujatá... Ver mi, vyrastala som s týmito ľuďmi. “
,,Tiež som tu vyrástla,“ Sunny otvorila okno a ucítila vôňu neďalekej rieky a močiarov. Usmiala sa, zavrela oči a vychutnávala si známu vôňu južných krajín. Rieky, močiare a potoky kolovali v jej žilách, vzniesla rýchlu modlitbu preto, že mohla ostať v Savannah a oveľa viac preto, že Kate potrebuje jej ochranu. Maratón v Piggly Wiggly bol iba jedným z tucta iných stretnutí za posledných niekoľko týždňov.
Kate vydala znechutený zvuk. ,,Áno, ale na rozdiel od Angelovcov, si nikdy nechcela zabiť mňa, moju rodinu a všetkých, ktorí mi boli blízki,“ odsekla Kate a pridala po zdanlivo nekonečnej príjazdovej ceste.
,,Nie, dievča. Ja ťa milujem, navždy.“
Kate bola Sunninou najlepšou priateľkou od toho osudného dňa v piatej triede, kedy niktoš Raylene Gibbs nazval Sunny negerkou a Kate stála za ňou. Samozrejme, Kate nevedela, že Sunny nie je obyčajné desaťročné dievča ako ona a zostalo to tak aj po šestnástich rokoch. Sunny bola dosadená do Kateinho života z veľmi konkrétneho dôvodu. Ale niektoré tajomstvá musia ostať skryté, bez ohľadu na to, ako veľmi ju milovala a starala sa o ňu a Sunnyina starostlivo strážená misia spadala presne do tejto kategórie.
Dillon prehovoril zo svojho miesta spolujazdca, s Lulu stočenou na nohách. ,,Ste všetci kamaráti so Shay a Mason je dobrý človek,“ pretiahol s jeho zmyselným neshvilským prízvukom ako nikdy predtým.
,,Nemám problém s Masonom. V skutočnosti môžem povedať, že sme priatelia,“ povedala Kate. ,,Ale jeho hlúpeho rasistického brata nemôžem vystáť. “         
Sunny sa pozrela na Kate skrz spätné zrkadlo. ,,Jamie neznáša černochov? “
Ak tomu tak je, potom toto stretnutie nebude veľmi príjemné, aspoň nie pre Sunny.
Kate pokrútila hlavou. ,,Pokiaľ viem, tak má problém iba s mojím druhom. Myslí si, že je nejaký veľký lovec. Príšerne smrdí kolínskou a zaváňa z neho sexistický sukničkár a ako všetci dobre vieme,“ Kate sa pozrela stranou na Dillona, ktorý sa tváril mierne pobavene, ,,neznáša upírov. “
Dillon siahol po jej ruke, pozeral pred seba, oči nesústredené. ,,Auwajs, Jamie nie je taký zlý. Je iba trochu zle informovaný a najmä o žene, ktorú milujem. Dnes to napravím, zlatko.“
,,Ale naozaj mi povedzte, “ povedal, ťukajúc kĺbmi do okna. ,,Ako to tu vyzerá? Mace bol vždycky tak v rozpakoch ohľadne rodinných peňazí. Naozaj to zahral dobre, keď sme boli spolu v zbore. Nikdy som si neuvedomil, že je prachatý počas tých prvých rokoch, čo som s nim slúžil.“
Sunny sa zadívala na expanzívne duby, na ich vetrom ošľahané konáre ako ruky starej ženy. Španielsky mach stekal dole ako ťažká čipka.
,,Krásne, “ zašepkala pochvalne. ,,A trochu tajomné. Magické. Celé miesto vnímaš ako krajinu z rozprávky.“
A ona videla veľa krásnych magických miest v priebehu storočí. Ale na tomto mieste mala pocit akoby sa nad ním vznášalo nebeské kúzlo.
,,A to si ešte nevidela dom,“ zasmiala sa Kate. ,,Sunny Renfroe, je lepšie byť pripravená, keď sa objaví Jamie Angel. Ak ťa toto fascinuje, možno budeš po ňom slintať, keď vás zoznámim.“
Aj keď v Savannah žila väčšinu svojho ľudského života, s Jamiem sa nikdy nestretla. Hoci Kate vlastnila staré peniaze a ich priateľstvo bolo jedinečné, ona osobne nikdy neskrížila cestu jeho vysokej spoločnosti. A aj keď boli Rabineauovci starou generáciou, udržiavali si odstup od väčšiny spoločnosti v Savannah, hlavne vďaka svojmu upíriemu dedičstvu.
Potom ju znenazdania  napadlo, že aj keď Jamieho nikdy nestretla, jeho brat Mason je nekomplikovaný, inteligentný a rozvážny. Možno, že aj Jamie má  niečo z Masonovho tvrďácko-jemného pôvabu.
Sunny ožila. ,,Tak mi povedz  Kate, je Jamie pekný? “
,,Áno, je nádherný,“ zamrmlala Kate. ,,A to je na hovno. To je dôvod, prečo je tak namyslený. Má veľké zelené oči, jamky... Vysoký je meter osemdesiatsedem, možno osemdesiatosem. Široké ramená, vypracovaná hruď. Vyzerá ako Mason, ale je vyšší a ... Krajší. Vieš ako to myslím? Mace je drsnejší a Jamie je jeho jemnejšia verzia. Tak trochu fajnovka.“
Dillon sa zasmial. ,,Nemyslím, že by som Jamieho nazval pekným. Ale koniec koncov, nikdy som ho nevidel. Ale počul som, ako automatom postrieľal légiu démonov a cítil som z neho krv. Po celú dobu na tých bastardov používal svoj uhladený južanský šarm. Keby som bol dievča, povedal by som, že to bolo pekelne sexy... Nie pekné.“ 

Z nejakého dôvodu Sunny očervenela pri pomyslení na stretnutie s ním. Rande a chlapi nespadali do popisu jej práce. Zapliesť sa s niekým do romantického vzťahu je pre niekoho ako Sunny, no povedzme, že je to zložité. Vyhýbala sa podobným pletkám, ale v poslednej dobe sa cítila rozrušená. Možno preto, lebo Kate si našla svojho vyvoleného a tým poukázala na rozdiely v ich životoch. Bola tak sama a hoci jej šéf zakázal milostné vzťahy s ľuďmi, žila dosť dlho na to, aby sa to pre ňu stalo ťažším. A pravda bola, že to nebolo ľahké ani na začiatku. Rovnako ako Kate pred stretnutím s Dillonom aj ona robila všetko, čo musela, ale Sunny sa chcela cítiť normálne, a nie ako anjel, ktorý má za úlohu ničiť démonov. Faktom bolo, že chcela cítiť pevné mužské ruky okolo jej tela a cítiť sa viac ako človek. Túžila po niečom, čo sa jej nikdy nestane. Snívala o... Zamilovaní sa.  

8 komentářů:

 1. Děkuji moc za skvělý překlad!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Vďaka za preklad a korekciu :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Srdečná vďaka za preklad!!! :-)
  Kerris ty vieš tak skvele po slovensky!?! ;-) :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sorry, nevšimla som, že to prekladá Arriane. :-) :-p

   Vymazat
 4. Zajímavý začátek ;-D Děkuji :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 6. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat