sobota 24. května 2014

Klenot z Atlantidy - Kapitola 19„Král vodních lidí k nám vyslal posla.“ Layel si pohladil čelist a povytáhl obočí, jak čekal na Marininu reakci.
Královna démonů se pohodlně rozvalila na provizorním lůžku z kožešin s rukama založenýma za hlavou. Namísto brnění na sobě měla jemné, průsvitné šaty, které sotva zakrývaly suchou, zelenou kůži.
Byli v lese, kousek od Inner City, kde plánovali válku s draky a ona vypadala, jako by se chystala do postele. Layel nikdy nepoznal ješitnější, odpudivější bytost. A její armáda byla stejně mizerná. Věděli, že jdou do války, ale byli zaneprázdněni tím, že se cpali zvířecím masem a vše ostatní bylo zapomenuto.

„A?“ řekla nakonec, konečně uznávajíc jeho přítomnost. S povzdechem se převalila na břicho a odhalila malé rohy. „Co říkal?“
„Král vodních lidí našel člověka, který zničil tvůj palác a utekl s tvým oblíbeným zvířátkem.“
Marina se prudce posadila a otočila se čelem k němu, její zlomyslné rysy jiskřily vzrušením. „Kde jsou?“
„Na cestě do města.“
Během několika vteřin byla na nohou a uzavírala vzdálenost mezi nimi. „Nemůžeme dovolit, aby je vodní lidé našli. Ona patří mně a on zemře mou rukou.“
Zahlcen pachem síry, který královnu vždy obklopoval, o krok ustoupil. O dva. Popravdě, i kdyby utekl přes celé město, nebylo by to dost daleko.
Tato žena, jenž mu stála tváří v tvář a k níž předstíral určitý vztah, byla částečně zodpovědná za smrt jeho milované. Ne, nezasadila smrtelnou ránu. Ten hřích spáchali draci. Ale Marina sledovala, jak ty oheň chrlící bastardi pečou Susan zaživa a neudělala nic, jen se smála.
A za ten smích obrovsky zaplatí.
Layel neměl jiný smysl života, než zničit ty, kteří hráli roli v Susanině smrti. Byla a stále je pro něj vším. Bývala člověkem, jedním z mála lidí tady, které prokleli bohové a udělali z nich potravu pro obyvatele města.
„Ten muž má Dunamis. Opravdu si myslíš, že ho vodní lidé chytí?“ Pronesl Layel. „To je důvod, proč král vyslal posla. Žádá naší pomoc v zajetí muže, protože ví, že s majitelem Dunamisu nedokáže bojovat na vlastní pěst.“ Layel si ladně přejel rukou přes černou košili, košili, která zakrývala ohnivzdorné brnění na jeho hrudi. „Pochybuji i o tom, že ho dokážeme chytit my, abych byl upřímný.“
Secvakla ostré zuby. „Máme k dispozici naše armády. Samozřejmě, že je můžeme chytit.“
„Proč ztrácet čas a energii snahou? Společně můžeme porazit draky, a to je vše, na čem mi záleží.“ Miloval, když se jí mohl vysmívat.
V zasyčení švihla ještěrčím jazykem. „Naše vítězství bude jisté, pokud chytíme Klenot.“
I když by Layel rád znovu vlastnil mocný Klenot, nechtěl tu zatracenou věc v blízkosti Mariny. Královna ji vlastnila více než rok a to také byl jediný důvod, proč proti ní Layel nikdy nic nepodnikl.
Ale teď ji mohl zneužít – a zradit – a ona ho nikdy nebude podezřívat. Dokud nebude příliš pozdě.
„Nebudu schopná bojovat s draky,jak nejlépe dovedu, aniž bych ji měla,“ řekla jednoduše. „Budu příliš rozrušená.“
Musel se přinutit zachovat neutrální výraz, místo toho, aby se zašklebil nad jejím zjevným pokusem o manipulaci.
„Pak samozřejmě bude mým potěšením pokusit se ji pro tebe chytit.“
„Pošlu do města i své muže. Byla bych nerada, kdybys mi zapomněl říct, že jsi ji získal.“ Když se spokojeně usmála, Layel vyšel z jejího stanu. Všude byli démoni. Zaplňovali kruhové údolí, z jejich smíchu a nechutného zápachu se mu napínaly svaly.
Přešel k útesu na okraji tábora. Pozdravilo ho sluneční světlo, bodalo ho na kůži. Někteří z jeho lidí ho nedokázali tolerovat. Avšak starší, jako byl on, mohli chodit ve dne, i když ne bez nepohodlí. Se Susan ve dnech jako byl tento, jen lenošili v posteli a milovali se celé hodiny.
Bohové, jak mu chyběla. Její melodický smích, něžný dotyk. Láska v těch očích barvy lesní zeleně. Její sladká nevinná krev. Přimhouřil oči a podíval se k městu. Jeho upíři byli strategicky rozmístěni na vrcholcích budovy a skrytí v ulicích.
Byli to válečníci, jeho muži. A hladověli po démonské krvi.

Brzy. Ušklíbl se. Už brzy.

13 komentářů:

 1. Díky moc za další pokračování.

  OdpovědětVymazat
 2. Dakujem za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 3. dakujem za krasne pokracovanie:-)

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji za překlad a korekci dalšího dílu a moc se těším na další!

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuji za překlad :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Děkuji mnohokrát za překlad a korekci ! ! !

  OdpovědětVymazat
 7. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat
 8. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 9. Děkuji za překlad! ;-)
  D.

  OdpovědětVymazat