pondělí 19. května 2014

Black and Blue - Kapitola 5 1/2Se snahou netřást se – stupidní bradavky a stupidní Blue proto, že si všiml! – otevřela Evie dveře, kterými odhalila vysokého, pohledného muže s tmavými vlasy, snědou pletí a očima tak divně světlýma, že byly téměř bez barvy.
Nebyl to Arcadian, ale měl kolem sebe tlumenou auru Blueovy moci.
„Slečna Blacková?“ Řekl agent.

Přikývla. „Ta a žádná jiná.“
Koutky úst se mu lehce pozvedly. „Jsem agent Dallas Gutierrez a jsem součástí AIR.“
„Zajímavé, ale irelevantní. Jsem člověk, a proto spadám pod lidskou jurisdikci.“
„No, to záleží na okolnostech, že?“
Upřeně na něj zírala, odmítala ustoupit. „To mi řekněte vy.“
Zjevně ho to nijak nezastrašilo, když řekl: „Jsem zde, abych vám položil pár otázek.“
„O čem?“
„O vašem otci.“
S náhle prudce bušícím srdcem se otočila a zavedla agenta dovnitř. „Příště nepohřbívejte stopy.“ Poté, co zavřela a zamkla, ho vedla do obýváku. Ale bylo to divné, protože věděla, že Blue je nahoře a sleduje každý její pohyb, poslouchá každé slovo. Divné a strhující. Téměř… vzrušující.
Stupidní hormony. Když byly teď vzhůru, byly rozhodnuté získat si její pozornost.
Dej nám jednou Bluea, jen jednou, křičely, a my půjdeme zase pryč. Slibujeme.
Lháři!
Raději bych samu sebe dala Agamenovi. Muži měli jedovaté rohy a na konci penisů ostny. Slyšela příběhy o tom, jak lidské ženy zemřely vteřiny před orgasmem.
„Nabídla bych vám něco k pití, ale nechci, abyste zůstal déle, než je nezbytně nutné, takže jdeme na to, co?“
„Jdeme,“ řekl Dallas, když se usadil na gauči.
„Zmínil jste mého otce.“
„To ano. Je legrační, že o někom tak bohatém a úspěšném jako je on, se toho obecně moc neví.“
Okej, to nebyl nejlepší začátek. Kam tím mířil? Svět znal Michaela jako obchodníka se zbraněmi, který se snažil obchodovat v rámci zákona.
Sedla si do křesla naproti němu. „Je podnikatelem, který vlastní polovinu New Chicaga, stejně jako několik dalších států.“ Typická reakce rozmazlené holky. „Koho zajímá cokoliv jiného?“
Tentokrát se jeho rty nijak nepohnuly, jen na ni upíral ten tvrdý pohled děsivě podobný tomu, který před pár minutami obdržela od Bluea. Nebyla si jistá, co to má znamenat. Teda, jen tušila, že to nevěstí nic dobrého.
„Kdy jste s ním naposledy mluvila?“ Zeptal se Dallas.
„Den před tím, než jeho dům udělal bum prásk. Proč?“
Tónem stejně chladným jako byl jeho pohled, řekl: „Co kdybych pokládal otázky já, dobře?“
Co takhle… ne.
„Už jste se někdy setkala s Gregory Starem?“
Na okamžik se zamyslela, vzpomínala na tu noc, kdy se tady Blue objevil a zmiňoval něco o bombě a Starovi. Mohl odkazovat na něj? „Ano,“ řekla. „Setkala jsem se s ním. Několikrát.“ A pak, jen aby mu odporovala, dodala. „Proč?“
Samozřejmě, že její otázku ignoroval. „Kde jste ho potkala?“
„Na veřejných událostech. Nevzpomínám si kdy a kde. Naše rozhovory byly omezené jen na obvyklé dobrý den, jak se máte, jak jste se měl. Oh, s výjimkou chvíle, kdy jsem mu řekla, aby si vyčistil zuby, protože mu dech smrdí po kafi. A nyní jsem s tímhle rozhovorem skončila, pane Gutierrezi, dokud-“
„Agente Gutierrezi.“
„To je fuk. Skončila jsem, dokud mi nevysvětlíte, proč chcete něco vědět o mém otci, proč se AIR stará o pana Stara a zda mohl pan Star sehrát roli při explozi.“

***
Inteligentní otázky, pomyslel si Blue. Možná, že jí neměl v průběhu let tak štvát. Proč Evie kvůli bombě vyslýchalo AIR a ne místní policie?
To znamenalo něco mimozemského. Museli najít nějaký důkaz na místě činu. Něco, co spojovalo GregoryhoStara, muže, kterého měli se Solem a Johnem vyšetřovat kvůli zmizení sedmnácti lidí, z čehož dva byli agentiAIR a jeden z nich americký senátor.
Narafičil tu bombu Star?
Star byl padesáti tří letý miliardář, který se vypracoval sám. Vyrůstal ve špinavé a chudé části města známé jako Whore’sCorner[1]. Spekulace o tom, co musel dělat, aby přežil, byly na denním pořádku. První tip: černý trh s prodejem orgánů. Pokud to byla pravda, musel rozřezat své oběti, zatímco byli stále naživu. Povídejte mu o tvrdosti.
V průběhu let na sebe ten muž upoutal pozornost několika největších světových vůdců. Měl oko na pěkné tvářičky a slabost pro hazardní hry. Měnil milenky stejně rychle jako Blue spodní prádlo. Fušoval také do rekreačních drog – ať už je bral či prodával – a opouštěl dům pouze s ozbrojenou stráží.
Jaký důvod by měl pro to, aby ublížil Michaelovi? Jak by mohl vědět o Michaelově skutečné práci? To nemohl. Nebo ano? Co… co když ta bomba neměla s případem nic společného? Co když viník – Star, nebo někdo, jako on – jednoduše doufal, že se zbaví obchodního rivala.
To dávalo smysl. Ale to Blueovi nestačilo. Protože i přes to, kolik smyslu to dávalo, nedokázalo to vysvětlit ty náhody. A Blue nevěřil na náhody.
A jak Evie vystrkala zmateného agenta ke dveřím – ten muž asi nikdy nenarazil na někoho podobného Černému Moru – Blue se vrátil do kanceláře a přihlásil se k počítači. Priorita číslo jedna: najít své přátele. Museli být naživu, nebo on… on… praštil pěstí do klávesnice, která se pod ní nalomila, a přikrčil se.
Hluboký nádech.
Byli naživu.
Evie se objevila za ním. Nemusel se na ni podívat, aby věděl, že tam je. Cítil ji. Její teplo. Její vůni. Každý sval v těle se mu napjal.
„Dobrá práce, nanuku,“ řekl a snažil se zachovat lehkou atmosféru. „Nic z tebe nedostal, ale ty z něj ano.“
„Já vím. A neříkej mi ‚nanuku‘, nebo ti vyprázdním šourek a přiměju tě užítsi to.“
Zakryl smích kašlem. Ta malá žába mělavždy tyhle naprosto veselé chvilky. I když už to nebylo tak názorné, jako před čtyřmi lety. To používala ruce k tomu, aby zdůraznila každé slovo. Přemýšlel nad tím, co se změnilo. Protože upřímně? Měl ta gesta rád a trochu mu chyběla.
„Pokud sechystám užít si to, tak ti stejně dobře můžu dál dávat přezdívky. Jako třeba ‚Pinkiepie[2]‘.“
Zamávala na něj pěstí. Dobře, takže tohle gesto se nevytratilo. Zvyk?
Doufal. Jednoho dne by tu pěst totiž mohl chytit, přitáhnout si ji do klína a -
Nic.
Neudělal by vůbec nic.
[1] ,Roh děvky/kurvy‘
[2] Takový ten růžový koník z MyLittlePonny

13 komentářů:

 1. ďakujem za ďalšiu kapitolu

  OdpovědětVymazat
 2. WAU díky, tak títo dvaja mi chýbali ... vďaka za ďalšiu kapitoku :D

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji za překlad a korekci ! ! !

  OdpovědětVymazat
 4. Moc děkuji za překlad! :-)
  D.

  OdpovědětVymazat
 5. děkuji za překlad a korekci :-) je to parádní :-)

  OdpovědětVymazat
 6. ďakujem za preklad :-)

  OdpovědětVymazat
 7. Díky moc za překlad a korekturu :-D

  OdpovědětVymazat
 8. Jezis jsou vaaaanoce. Protoze tohle je uzasnej darek. Popravde jsem ani nedoufala. Udelali jste mi strasnou radost:-))))) Miluju jak se skorpej jsou taaak rozkosni. Moooooooc dekuju za skvely preklad a korekturu. Katka

  OdpovědětVymazat
 9. Ďakujem pekne za preklad :D

  OdpovědětVymazat
 10. Moc děkuji za další překlad.

  OdpovědětVymazat
 11. Dík za další kapitolku :-)

  OdpovědětVymazat