pondělí 24. června 2013

Srdce draka - Kapitola 20 1/2
Grace se hrabala v krabici s Kevlar vestami, kterou vyzdvihla. Darius klečel na opačné straně a stiskl jednu z těžkých černých vest mezi prsty. Rty se mu znechuceně zkřivily.
Pozorovala ho. Jeho oči zářily vitalitou, ožily zlatou barvou, leskly se spokojeností. Byly takové od poslední noci a nezměnily se. Ani se v nich neblýskala modrá barva. Napjaté vrásky kolem jeho očí a úst se také uvolnily a byl nenucený, až ji to hřálo u srdce. Oh, stále měl kolem sebe tu nebezpečnou auru. Nebezpečí bude vždy jeho součástí. Ale ten chlad, ta beznaděj, se ztratily.
Jak jen miluje tohoto muže.
"Zkus si jednu," řekla.
Zamračeně si natáhl materiál přes ramena. Naklonila se a upravila mu suchý zip. "Je příliš těsná," řekl.
"Pokud se do tebe zaryje kulka, budeš si přát, aby byla ještě těsnější."
Ušklíbl se. "Jak mi vůbec může pomoci?"
"Možná pochopíš, když ti ukážu, jak se používá zbraň." Rozběhla se do kuchyně a vybrala zbraň, kterou uložila do zásuvky. Dvakrát ji zkontrolovala, aby se ujistila, že ve válci nejsou žádné náboje.
"Tohle je revolver," vysvětlila, když stála za Dariem. Omotala kolem něj ruce, položila mu do rukou chladný kov a dala jeho prsty na správná místa. "Takhle to drž."
Jeho roztřesené prsty se sevřely.
"Jemně," řekla, když viděla, jak nejistě najednou vypadal.
Pohlédl na ni přes rameno. "Kdo tě to učil?"
"Alex. Řekl, že žena by měla vědět, jak se bránit." Grace bojovala s vlnou smutku a uklidnila Dariova zápěstí tím, že je odspodu zachytila. Možná byl uvolněnější a klidnější, než dříve, ale bojoval s tou prokletou slabostí a to se jí nelíbilo. Zdálo se, že při plné moci je jen tehdy, když je sexuálně vzrušený.
Grace si navlhčila rty a schválně přitiskla prsa na tvrdé svaly na jeho zádech. "Drž prst na spoušti a vyber si cíl. Jakýkoliv. Máš nějaký?"
"Oh, ano." Hlas měl silnější a hlubší. Věděla, že pokud by dovolila svým rukám vklouznout do jeho kalhot, našla by ho tvrdého a připraveného.
"Dobře," řekla. "Soustřeď pohled na hlaveň."
Pauza. Pak, "Co?"
Dýchla mu na krk. "Soustřeď pohled na hlaveň," zopakovala.
Další pauza. "Jak se mám soustředit, když je tvé tělo přitisknuté na mé?"
V odpovědi prošla prsty po jeho ramenou. Pokud ho sexuální vzrušení udržuje při síle, udělá vše, co je v jejích silách, aby ho vzrušila. "Chceš se naučit střílet, nebo ne?" zašeptala chraplavě.
"Chci," zavrčel.
"Je tvůj cíl na dohled?"
Cítí její teplo, pomyslel si Darius, její dech, celým tělem. Ano, měl cíl na dohled. Gauč. Přesně tam, kde ji chtěl mít, nahou a přístupnou.
Vrhl pohled k oknu. Slunce vyšlo před pár hodinami, prolomilo svazující kouzlo. Měl by odejít domů. Už má všechno, co z povrchu potřebuje. Atlantida ho volá a uběhlo hodně času, odkdy zničil vetřelce.
Ale nebyl připraven rozloučit se s Grace.
Nemůže ji vzít s sebou. Nejbezpečnější to pro ni bude zde, a její bezpečnost pro něj znamenala víc, než cokoli jiného.
Až celý tento zmatek s Argonauty skončí, vrátí se po ni. Přemístí tuto ženu, jeho ženu - bohové, líbilo se mu, jak to zní - na Atlantidu. Zůstanou v posteli celé dny, týdny, možná měsíce, a budou se milovat všemi možnými způsoby, pak vynaleznou nějaké nové.
"Cíl na dohled," řekl.
"Stiskni spoušť," řekla.
Velmi snadno si vzpomněl, jak ho stiskla ona. Jak její zvědavé prsty vklouzly pod lem jeho trička a prošly po napjaté pokožce na spodní části jeho břicha. Zaskřípěl zuby.
"Darie?"
"Hmm?" zamumlal.
"Stiskni spoušť." Fouknula mu do ucha.
Stiskl. Zaslechl cvaknutí.
"Pokud by ten gauč byl člověk a tato zbraň nabitá, vystřelila by kulka a prorazila kůži, způsobila smrtelné zranění," řekla Grace pokušitelka. Žena, která obešla jeho obranu a ovládla jeho smysly. Žena, která ovládla jeho srdce. "Podšívka vesty zastaví kulky a udrží je mimo tělo."
Darius se otočil s jejíma rukama stále obtočenýma kolem sebe. Zbraň mu vypadla z rukou. Sevřel prsty kolem jejího zápěstí a nasměroval její pozornost níže.
"Napadá mě jiný cíl," řekl. A na nejbližší hodinu udržel svůj "cíl" zaneprázdněn.
Uspokojena a převlečená Grace si zastrčila zbraň za pás džínů, naplnila si kapsy náboji a pomohla Dariovi posbírat zbylé vesty. Když to udělali, postavili se proti sobě, čelili jeden druhému. Ani jeden z nich se nepohnul.
"Je čas jít," řekl nakonec.
"Jsem připravená," řekla s falešnou sebejistotou. Nadzvedla bradu, nepřestávala na něj hledět, ale vyzývala ho, aby jí odporoval.
Neúprosnou chvíli na ni hleděl, jeho výraz byl prázdný. "Ty zůstaneš tady, Grace."
Přemohla se, aby se nemračila. Věděla, že to udělá, ale ani to nezastavilo její hněv, bolest. "Ne," řekla. "Alex je můj bratr a já ti ho pomůžu zachránit."
"Tvá bezpečnost je prvořadá."
"V největším bezpečí jsem s tebou." Její oči se zúžily, odhalily mu první náznak jejího rostoucího hněvu. "Kromě toho, jsem tvá žena. Kam jdeš ty, jdu i já. "
"Vrátím se po tebe a přivedu i tvého bratra."
Sevřela jeho tričko, přitáhla si ho blíž. "Oba víme, že ti mohu pomoci."
V očích se mu objevila bolest, ale rychle byla překryta odhodláním. "Tohle je jediná možnost. Musím vést své draky do války a nechci mít blízko bojiště svou ženu."
"A co svazující kouzlo?" Ha! Vzhlédla k němu s téměř samolibým výrazem. "Nemohu se od tebe vzdálit."
"Kouzlo se zlomilo, když zašel měsíc."
Ramena jí poklesla. Namáhala mozek, hledala něco, cokoliv, co by změnilo jeho názor. Když našla odpověď, pomalu se usmála. "Možná zapomínáš na Argonauty. Dali mě sledovat."
Nadzvedl obočí a překřížil si ruce na prsou. "Co to říkáš?"
"Mohou mě pořád sledovat. Tentokrát se mi mohou pokusit ublížit, místo toho, aby mě jen pozorovali. "
Pomnul si čelist, když zvažoval její slova. "Máš pravdu," připustil temně.
Uvolnila se, myslela si, že ho konečně přesvědčila - dokud neotevřel ústa. "Prostě tě zamknu ve svém paláci."
Zamračila se a udeřila ho do hrudi. "Líbí se mi ta tvá mačovská věc, na které fičíš. Opravdu se mi líbí. Ale nebudu ji snášet."
Bez jediného slova ji jednou rukou sevřel zápěstí a v druhé držel kufr. Vzduch kolem nich se zvířil. Barevné jiskry blikaly jako vyhasínající žárovky, pak přes ně rychle prošly. Teplota se nezměnila, vítr se ani nepohnul, ale najednou byla kolem ní jeskyně.
Grace neměla čas pozorovat okolí. Aniž by se pohnul, ji Darius postrčil do mlhy. V momentě, kdy si uvědomila, kde je, skočila Dariovi do náruče.
"Mám tě," řekl.
Jeho hlas uklidnil její stoupající tlak. Prošla minuta, nebo dvě, než si Darius složil její ruce z krku, rychle ji políbil a zavedl ji do další jeskyně.
Aniž by pocítila nevolnost, zaznamenávala nové okolí. Muž - Brand, vzpomněla si - stál na kraji. Nad hlavou držel meč a v očích měl smrtelný záblesk, když se na ni díval. Než mohla Grace zaprotestovat, zjistila, že byla postrčená za Daria.
"Brande," štěkl Darius.
Při zvuku jeho hlasu zamířil Brandův pohled konečně mimo ni. Podíval se na Daria a uvolnil se. Dokonce sklonil meč. "Proč ta žena pořád žije?" dožadoval se odpovědi.
"Dotkni se jí a zabiju tě."
"Je z povrchu," odplivl si.
"Je to moje družka."
"Ona je-"
"Moje družka," řekl pevně. "Tím pádem je jedna z nás."


22 komentářů:

 1. ďakujem za preklad :)

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuju za překlad :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Vďaka za preklad.

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji za překlad :D

  OdpovědětVymazat
 5. Dškuji za další kapitolku.

  OdpovědětVymazat
 6. Krása, díky moc za překlad :-D

  OdpovědětVymazat
 7. Úžasné. Moc, moc děkuju za překlad.

  OdpovědětVymazat
 8. Děkuji za překlad.

  OdpovědětVymazat
 9. viki : Tak moc jsem se těšila, že jsem tady byla každý den ! Děkuji za překlad a těším se na pokračování !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. juj, tak prepáč, že to toľko trvalo, ale mala som náročné skúšky :-)
   Mimi

   Vymazat
  2. viki : zkoušky mají samozřejmě přednost ! Ještě jednou díky

   Vymazat
 10. Děkuji za překlad!

  OdpovědětVymazat
 11. Děkuji za překlad :-)

  OdpovědětVymazat
 12. No toto! Díky za pokračovanie, takto to odseknúť :)

  OdpovědětVymazat
 13. Díky za překlad.

  OdpovědětVymazat
 14. ďakujem za preklad :)

  OdpovědětVymazat